Єрема – сиди вдома. Чому сьогодні краще нікуди не ходити?

У православному календарі 17 листопада вшановують священномучеників Єрмея пресвітера і Нікандра єпископа Мирського, які були учнями апостола Тіта. За Христову віру, якій вони були вірні, святих піддали тяжким мукам — в серце, живіт і голову їм вбили цвяхи, після чого скинули в яму і закидали землею, інформує Ukr.Media.

Які на цей день традиції та обряди?

Наші предки протягом багатьох століть запримітили, що 17 листопада — день нещасливий, тому суворо дотримувалися низки заборон:

1. Не можна сьогодні ходити по перехрестю. Згідно з народними повір’ями, у цей день на них збирається нечисть надприродної сили. Якщо не виходить обминути перехрестя, то перед тим, як ступити на нього, три рази перехрестіться і прочитайте молитву «Отче наш».

2. Нічого з дому не виносьте (гроші, продукти, речі).

3. Не святкуйте весілля, не заводьте нові знайомства, не починайте важливих справ — хорошого результату не буде.

Намагайтеся ввесь сьогоднішній день провести вдома.

17 листопада — один із найбільш енергетично важких днів у році. У народі його прозвали «Ярема — сиди вдома», і намагалися по можливості нікуди не виходити.

Чому цей день називають «темним»?

По-перше, тому що листопад серед усіх місяців в році найбільш чаклунський і темний. На вулиці бруд, холод і вогкість, сонячного світла мало, темніє рано, від цього у людей псується самопочуття і настрій.

По-друге, у листопаді особливо активізується і розгулює всюди нечисть. 17 листопада недоброзичливці можуть навести найсильніші псування.

До того ж люди до кінця року вимотувалися на сільськогосподарських роботах, адже треба було весь урожай зібрати, до зимових холодів підготуватися, все полагодити. Енергії зменшувалось, і людина слабшала.

  27 листопада — Філіппов день: історія, традиції та прикмети свята

За зиму треба було добре відпочити перед новим сезоном і набратися сил. Тому такою енергетичною людською слабкістю поспішала скористатися нечисть. Біси по землі гуляли та підживлювали свої сили, для чого відшукували та використовували найбільш ослаблених людей.

Як захиститися сьогодні від нечисті?

На Русі для дня Яреми було встановлено правило — перебувати вдома. Навіть дітвора до школи не ходила і господарі своїм працівникам дозволяли взяти вихідний.

Старі люди розповідали молоді страхітливу історію про те, як одному Івану 17 листопада терміново знадобилося за дровами сходити. Проте тільки він на вулицю вийшов, як на нього біси напали й так залякали, що Іван онімів і осліп.

Вірили в народі, що кожна людина, яка ризикне на Єрему з хати вийти, обов’язково під дію нечисті потрапить, після чого важко захворіє і незабаром загине.

Намалюйте над усіма дверними та віконними прорізами хрести крейдою або вугіллям, а на підвіконнях покладіть горобинові гілочки. Найсильніший захист будинку від нечисті — це молитва.

Погодні прикмети на 17 листопада

  • Густі тумани на Єрему кажуть про швидке потепління.
  • За сонцем сьогодні поспостерігайте. Якщо білі кола навколо нього видніються, то чекайте снігового бурану.
  • По небу пливуть хвилясті хмари — до негоди.