17 травня — Пелагея Заступниця: історія, традиції та прикмети свята. Сьогодні не можна лаятись, сваритися, кричати на інших людей, грубити — до тривалої чорної смуги.

17 травня вшановується пам’ять Тарсійської Діви Пелагеї заступниці. Священномучениця відома як покровителька ображених і скривджених, кому потрібна допомога у відновленні справедливості. До неї моляться для вирішення конфліктних ситуацій з батьками, про зміцнення віри власної і близьких людей, інформує Ukr.Media.

Історія житія святої

Тарсійська великомучениця жила в торговому місті Тарсі в Кілікійській області в 3-4 століттях. Батьки, будучи заможними людьми, змогли дати їй гарну освіту.

Пелагія мала славу своєю красою. Одного разу побачивши її спадкоємець Діоклетіана був полонений жіночністю і граціозністю дівчини і забажав її, але у відповідь диктатор почув відмову. Діва скромно відповіла, що серце вже віддала Божому синові, і тому відрікається від заміжжя в земному житті. Рішення і сліпа віра в Христа привели правителя в лють. Указом імператора їй була дарована свобода в надії, що вона одумається. Однак, дівчина цілком присвятила себе християнству.

Батьки святої були закоренілими язичниками, проте вона не залишала спроб звернути їх у свою віру. Не зумівши зійтися в поглядах з дочкою, мати, яка боялася гонінь, зв’язала Пелагею і доставила її в палац до Діоклетіана для звершення суду. Володар, як і його спадкоємець, став обіцяти діві блага і багатства, пропонуючи стати його першою і єдиною дружиною. Дівчина повторно відмовила римському правителю, — “Промови твої божевільні, а бажання нездійсненне. Не потрібен мені шлюб земний, оскільки за вірність Всевишньому уготований мені союз Небесний”. Збожеволілий Діоклетіан засудив її до мученицької смерті через спалення в відлитому міддю котлі, розпеченому на вогні. Не давши слугам імператора доторкнутися до себе, Діва перехрестилася і покірно особисто прийняла муки.

Від Пелагії Тарсійської залишилися лише кістки, неушкоджені полум’ям. Вони були зібрані єпископом Кліноном, який раніше хрестив святу, і з почестями поховані в околицях Тарсії. Пізніше на місці поховання тіла великомучениці була побудована церква.

  Хімію видно: Тодоренко зізналася, як реагує на стосунки Топалова з партнеркою по шоу "Льодовиковий період"

Традиції святкування та обряди

На Пелагею заступницю просять підмоги ті, кого принизили або образили не по заслугах. Вважається, що молитва до святої Діви сприяє справедливому вирішенню питання. Молилися в основному жінки, просячи захистити від насильства з боку чоловіків. Тому більшу частину роботи по дому в день страстотерпиці сильній статі доводилося робити самостійно.

Люди, що народилися напередодні 17 травня, зможуть розуміти птахів і тварин, і як сама Пелагея будуть тягнутися до духовної краси. У цю дату селяни займалися виготовленням основ для різьблених дерев’яних ложок з традиційним розписом. Їх зазвичай робили з липи, берези або клена. Тоді ж проводили спеціальні обряди з вигнання нечистої сили від посівів на городах. Битий горщик, який вже не стане в нагоді в господарстві, ставили посеред грядок, а всередину поміщали кропиву, вирвану з коренем.

Звертали увагу наші предки і на зміни в природі. Вважалося, що проливні дощі на торжество обіцяють високий урожай, велика кількість травневих жуків в повітрі — посуху, а сонце, заволочене серпанком — зміну погоди.