Щоб душі померлих не йшли до вас в гості, треба 8 лютого сходити в храм, поставити їм за упокій свічки та замовити Сорокоуст.

Православні християни 8 лютого згадують преподобного Феодора Студита. У народному календарі дата називається день Федора Поминальника, гороховий день або день Федора, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Феодор?

Феодор жив у VIII-IX століттях. У дитячі та юнацькі роки отримав пристойну освіту. Відомий як візантійський письменник, церковний діяч, чернець і аскет. Феодору було двадцять два роки, коли разом зі своєю молодою дружиною він пішов у монастир.

В молитвах цього святого просять про позбавлення від шлункових і грудних захворювань.

Які на цей день обряди та традиції?

На Русі існувала традиція — 8 лютого готувати імениннику горохову кашу. Вірили, що після такого частування він весь рік здоровим проживе, і ні одна хвороба до нього не причепиться.

У день Федора наші предки проводили ритуали для захисту житла від нечисті та злих духів:

• Можна розкласти по всіх кімнатах сушені гілочки кропиви, будяка та горобини.

• Зверху над віконними та дверними прорізами малюють крейдою хрестики.

• Кожен кут в будинку потрібно окропити святою водою.

• Над вхідними дверима можна закріпити ялівцеву гілочку. Якщо це приватний будинок і є поріг, то під ним ховають сокиру — ні одна нечиста сила в оселю не пробереться.

Сьогодні можуть прийти несподівані гості. Як не зустрітися з покійними рідними?

Людська душа, особливо після того, як вона покидає світ земний, ще на довгі часи залишиться однією з найбільш нерозгаданих таємниць. Коли людина помирає і тіло віддають похованню, куди дівається душа, де і в якому вимірі вона потім живе?

  На фестивалі «Санденс» покажуть український фільм про катастрофу рейсу MH17

З давніх-давен люди вірять, що душі померлих живуть в окремому потойбічному світі і іноді відвідують землю, щоб провідати рідних, які поки не приєдналися до них.

Ознаки, за якими можна зрозуміти, що в гості навідувався покійний:

1. Іноді буває, що ні з того ні з цього різко ви раптом відчули поруч запах, який асоціюється з померлою людиною (аромат її улюбленого тютюну, парфумів або квітів).

2. Дуже часто померлі люди являються нам уві сні. Це, мабуть, найбільш поширений і простий спосіб їм зустрітися з нами.

3. Буває, що річ або предмет давно загублені, які не попадалися на очі, або про них вже всі забули. І раптом вони виявляється лежать на видному місці.

4. Коли душі померлих приходять гості, вони дають про себе знати включенням або відключенням електричних приладів. Відомі такі випадки, коли в гаражі сам автомобіль заводився, або в кімнатах спалахувало або вимикалося світло.

5. Душі померлих мають здатність переселятися на час у дрібних домашніх вихованців. Коли кішка або собака поводяться не зовсім адекватно, це може говорити про те, в даний момент в них вселився дух покійного.

Іноді в складних життєвих ситуаціях заведено звертатися за допомогою до покійних (найчастіше до батьків).

Є навіть спеціальні замовні тексти та обряди, деякими з них передбачено використання речей померлого або похід на кладовище на його могилу. Але краще цього не робіть, щоб уникнути неприємностей.

За допомогою людина має звертатися до Бога, сходити на службу в церкву, помолитися. Господь обов’язково допоможе і підкаже правильне рішення проблеми.

Всі ми тужимо за померлими родичами. Також і їхні душі сумують за тими, хто поки що залишився на землі. Тому покійні часто приходять до свого колишнього дому і спостерігають, як тут живуть.

  4 січня — день святої великомучениці Анастасії Узорiшительницi: історія, традиції та прикмети свята

Слов’яни вважали, що найчастіше являються в гості душі тих, кого призабули, рідко відвідують могилки та поминають.

Щоб душі померлих не блудили, немов неприкаяні, по землі і не йшли до вас в гості, треба 8 лютого сходити в храм, поставити їм за упокій свічки та замовити Сорокоуст. Тоді душі спокійно повернуться у свій світ.

Потім бажано відвідати кладовища, почистити від снігу могилки й хрести, жебракам в церкві роздати пряники та пироги, щоб пом’янули померлих. А вдома вже влаштовують поминальну трапезу, на яку звуть рідних і сусідів. Тому дату 8 лютого у народі й прозвали Федором Поминальником.

Погодні прикмети на 8 лютого

  • У найближчі дні почнеться снігова буря, якщо сьогодні дружно мукають корови.
  • Передвісником сильного снігопаду є блідий місяць у ніч на 8 лютого.