19 березня – Костянтинові кола: історія, традиції та прикмети свята. Сни з 18 на 19 березня не можна нікому розповідати — вони можуть збутися протягом восьми днів.

Костянтинові кола — це релігійний пам’ятний день, що несе в собі глибоко сакральний сенс для християн, інформує Ukr.Media.

З давніх-давен люди пов’язували одні події з іншими. Помічали тонкий взаємозв’язок, бачили прихований сенс в тому, що відбувається до і після цих днів. Так зародилися повір’я, традиції, прикмети та обряди, пов’язані з пам’ятними днями релігійних святих. Сучасне суспільство так само не забуло про них і дотримується цих правил донині.

З розповіді статті стане відомо про історію виникнення цього дня, традиції, обряди і прикмети, які супроводжують його.

Історія свята

Мученик Костянтин жив в 9 столітті нашої ери. Він служив у храмі священником. На його рідне місто Амморею відбувалися зухвалі напади кочуючих племен розбійників і бедуїнів. Вони були мусульманами і схиляли народи, що оточують їх до своєї віри. З метою захисту своєї релігії, сім’ї, народу і батьківщини Костянтин став воїном і вступив у фатальний бій. У нього було багато прихильників і соратників. В один із днів святого і ще 41-го захисника взяли в полон і відправили до Сирії. Там їх катували і мучили майже 10 років, змушуючи відректися від Христа, визнати Аллаха і прийняти іслам. Але вони не погоджувалися і вихваляли православну віру. Після довгих поневірянь їх засудили до страти.

Тіла загиблих за віру скидали в природний водний потік — Євфрат. Так пам’ятний день став, пов’язаний з водою і її священним очищенням від скверни і всього поганого.

Традиції та обряди

Православні християни в цей день відвідують собори, храми, церкви, молитовні будинки. Моляться і запалюють свічки про покійних святих мучеників і родичів.

Після вечері залишки їжі висипали в колодязь. Так відправляли на той світ гостинець близьким покійним. За давніми переказами колодязь, немов портал між світами живих і мертвих. Покійні через нього спостерігають за живими. У цей день портал відкривався, тому біля колодязя потрібно було поводитися благопристойно, не лаятися, не лихословити.

  Помер легендарний джазовий піаніст Чік Коріа

Обряд утоптування снігового покриву навколо колодязя, щоб весняна сльота і бруд не потрапили в колодязну воду. Звідси слово “кола” в назві свята.

Вшанування водної стихії висловлювали походом в лазню і освяченням колодязів.

Прикмети

  • У місцях гніздування лелек чекають їх прильоту саме в цей день. Якщо прикмета здійсниться, то чекає удача і благополуччя.
  • Якщо в цей день стоїть мороз, то скоро прихід весни, а літо буде теплим.
  • Мороз з ранку — ще місяць холоду.
  • Довгий холод віщує і стукіт дятла.
  • Плювати в колодязь — не поважати свою матір. До сварки з близькою ріднею.
  • Пити з чужого колодязя до невдач.
  • Поява білого зайця до випадання опадів у вигляді снігу і дощу.
  • Проявляти неповагу до колодязя — проявляти неповагу до своїх покійних родичів.
  • З’явилися перші квіти — проліски, то через 3 тижні можна приступати до сільськогосподарських робіт.