Знахарі та цілителі в цей день збирають стебла, листя, квіти і корені цілющих рослин.

Це народне свято є днем вшанування церквою ранньохристиянського священномученика Єрмолая Нікомидійського. Воно відзначається 8 серпня 2019 року (26 липня за старим стилем), інформує .

Святий Єрмолай жив у часи «Великого гоніння» в Нікомидії, яка перебувала на березі Мармурового моря. За словами очевидця подій Лактанція, 23 лютого 303 року легіонери Діоклетіана спалили порожній Нікомейський храм, який був узятий штурмом і розгромлений. Безліч людей зазнали мученицької смерті.

Єрмолай з побратимами сховався на околиці міста і продовжував проповідувати. Одним з його учнів був Пантелеймон, якого він навчив лікування. Він приходив до наставника, поки не був схоплений язичниками. Під тортурами молодий християнин розповів, де ховаються проповідники.

Полоненим, так само, як і всім іншим, спершу запропонували відмовитися від своєї віри і принести жертву ідолам, потім погрожували тортурами і смертю. Чоловіки не злякались. В ту ж мить стався землетрус, ідоли розбилися. Це дуже налякало язичників. Коли звістка про цю подію дійшла до імператора Максиміліана, він наказав негайно обезголовити іновірців.

Мощі святого Єрмолая зберігаються в Італії: одна частина — в церкві Сан-Сімеоне Гранде (Венеція), інша — в кафедральному соборі Успіння Пресвятої Діви Марії (Беневенто).

Традиції та обряди

Жнива, збирання яблук — так традиційно відзначають в народі Єрмолаєв день. «На Єрмолая пшеницю і жито збирають» — так казали наші предки, завершуючи жнива. Знахарі і цілителі в цей день збирають стебла, листя, квіти і корені цілющих рослин.

На стіл ставлять страви з овочів і картоплі. У багатьох сім'ях віддають перевагу гарячому вінегрету з оселедцем.

Прикмети

  • Холодний ранок в Єрмолаєв день віщує ранню і холодну зиму.
  • Жаби на березі — до негоди, сидять у водоймі — до посухи.
  • На липі стало жовтіти листя — осінь буде ранньою.
  Холостячка Ксенія Мішина зачарувала Мережу свіжим фото