19 січня — Хрещення Господнє: історія, традиції та прикмети свята. Сьогодні не можна бажати іншій людині зла, задумувати недобре, розводити злі плітки, засуджувати.

Хрещення Господнє відзначається через 12 днів після Різдва 19 січня (або 6 січня для католицьких церков, у яких Різдво 25 грудня), і це час, коли християни згадують Ісуса і тих мудреців, яких привела до нього Віфлеємська зірка. Святкують католицькі та православні християни по всьому світу, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Хрещення Господнє — одне з найдавніших християнських свят. Воно відзначається з кінця другого століття, до того, як було встановлено Різдвяне свято. Подібно до інших християнських свят, церква встановила Богоявлення замість одного з язичницьких слов’янських обрядів. Ще в 1996 році до н.е. єгиптяни шанували зимове сонцестояння, приносячи почесті Еону, Богородиці. Важливим є те, що свято було засновано ще в період юліанського календаря.

Богоявлення також відбувається, коли деякі церкви згадують, що Ісус був хрещений, коли йому було близько 30 років, і почав вчити людей про Бога. Хрещення означає “одкровення”, і як візит мудреців, так і його хрещення є важливими моментами, коли Ісус був “явлений”, як дуже важливий для світу.

Традиції та обряди

Хрещення, яке відзначається 19 січня, знаменує хрещення Ісуса в православній церкві. Як і скрізь в православному світі, церква проводить обряд Великого Благословення Вод, також відомий як “Велике освячення води”. Вважаючи, що в цей день вода стає святою і наділена особливими силами, православні християни вирізують дірки в льодах озер і річок у формі хреста, щоб скупатися в крижаній воді. Ця практика популяризується порівняно недавно; це стало процвітати з 1990-х років.

Водохресні купання

З часів язичництва залишилося багато незабутих традицій. Однією з таких є ворожіння під час святкування Святок. Це суперечить проповідям православної церкви. Тому обряд хрещення має велике значення для прощення гріхів. Напередодні в річках робиться ополонка у вигляді хреста. Священники її освячують хресним знаменням тричі. Після цього всі бажаючі можуть зануритися в ополонку. Вважається, що таке купання є цілющим, а сам обряд йде від священної річки Йордан, в якій хрестили перших християн.

  Новий образ Жанни Бадоєвої закохує з першого погляду — стилісти вважають, його дуже цікавим

Прикмети

  • Вважається, що ворожіння в Водохресний вечір дадуть правдиві результати. Однак за православними віруваннями ворожіння є тяжким гріхом.
  • Для захисту від злих духів на Водохреща малюють хрести на всіх дверях.
  • Щоб уберегти будинок від нещасть не можна в цей вечір затівати сварки і поширювати плітки.
  • Поганою прикметою є робота в Водохресний вечір, а також вживання алкогольних напоїв.
  • Вживання освяченої водохресної води захистить від хвороб.
  • Гавкіт собак на Водохреща говорить про майбутній достаток в сім’ї.
  • Хорошим знаком є падаючий сніг, тому що в цей день вся вода вважається священною.