У цей день вода отримує від Господа особливу благодатну силу, вона здатна зцілити людину.

У православному світі на 19 січня припадає велике свято — Хрещення Господнє. У церковному календарі дата називається Богоявленням, інформує Ukr.Media.

Що значить свято Водохреща?

Це свято встановлене в пам’ять про подію, коли Іван-Хреститель у водах річки Йордан хрестив Ісуса. При цьому на Спасителя відбулося зішестя Святого Духа у вигляді голуба.

У той же момент з неба долинув Божественний голос: «Це є Мій улюблений Син, у ньому моє благовоління». Звідси й інша назва свята — Богоявлення, тобто день, коли Бог з’явився відразу в трьох іпостасях.

Які на цей день обряди та традиції?

На Русі на свято Хрещення була встановлена головна традиція — освячення води. Тому дату в народному календарі називають ще й «Водохреща».

Наші предки обов’язково відвідували три церковні служби — ранкове і вечірнє богослужіння 18 січня, і святкову літургію 19 січня. Напередодні Хрещення протягом одного дня строго дотримувалися посту.

Коли закінчується ранкова служба 19 січня, священнослужителі з парафіянами здійснюють хресний хід на «Йордань», де проводять водосвяття.

Ісус, який зійшов у річку, взяв на себе весь тягар смерті та гріхів. Тим самим він зробив воду символом життя.

У цей день вода отримує від Господа особливу благодатну силу, вона здатна очистити людину, відродити її до нового життя і вдосконалювати.

Заготовте сьогодні найпотужнішу цілющу воду.

Які ритуали не забути провести з освяченою водою?

У свято Хрещення по всіх джерелах, чи то невелике озеро або величезне море, вода володіє небувалою цілющою силою, навіть смертельно хворих людей вона здатна поставити на ноги.

  Менеджер Андрія Данилка прокоментував чутки про проблеми зі здоров'ям артиста

У наших пращурів існувало повір’я: хто 19 січня першим у річковій ополонці або в колодязі воду набере, той протягом року жодного разу не захворіє.

Як освячувати та використовувати Водохресну воду?

Освячення води в храмах проводиться двічі — ввечері 18 січня (у Водохресний Святвечір) і у святковий день 19 січня після ранкової служби. Така вода називається Велика Агіасма.

Освячену Водохресну воду слід набирати у пластиковий або скляний, обов’язково чистий посуд (не з-під алкогольних напоїв).

Не намагайтеся принести додому відро святої води, навіть на велику сім’ю буде досить декількох літрів. Це найсильніша вода, з часом вона не втрачає своїх цілющих якостей і не псується.

Коли принесете після служби додому освячену воду, відразу ж окропіть кути у всіх кімнатах, а також віконні та дверні прорізи. Якщо проживаєте в приватному будинку, то не забудьте про господарські споруди (пташник, сараї, гараж).

Тепер потроху дайте випити всім домочадцям, додайте в пиття і домашнім тваринам. Решту води поставте на зберігання в шафку або на поличку, бажано поблизу домашнього іконостаса.

Зверніть увагу! Зберігання святої води не означає, що її потрібно поставити і забути до наступного Водохреща. В обов’язковому порядку православний християнин повинен щоранку натщесерце випивати один-два ковтки такої водички.

А щоб її вистачило на цілий рік, дійте наступним чином:

1. Візьміть чистий посуд з пластику або скла (банку, глечик, пляшку). Налийте в неї джерельну або колодязну воду (якщо немає такої можливості, беріть звичайну водицю, яку п’єте щодня).

2. Влийте зверху чайну ложечку святої води. Тепер вся набрана в посудину водичка придбала таку ж цілющу силу. У народі недарма кажуть, що краплею Хрещенської води можна і море освятити.

  Цьогоріч українці не зможуть голосувати на Євробаченні: відомі подробиці

3. Щоранку випивайте трохи такої води, читаючи перед цим спеціальну молитву.

Чи потрібно занурюватися в ополонку?

Традиція занурюватися в ополонку на Водохреща — дуже хороша, але останнім часом вона поступово втрачає сенс, люди так роблять не за велінням душі, а тому що модно. Служителі церкви відзначають, що народ в цей день більше прагне не в храм на святкову службу, а до водойми, аби скупатися.

Даремно дехто вважає, що занурившись в Йордань, змиють з себе всі накопичені за рік гріхи. Так думати не те що не правильно, а навіть блюзнірство. Тому обряд занурення в ополонку 19 січня не є загальнообов’язковим.

Погодні прикмети на 19 січня

  • Якщо в Хрещенську ніч багато зірок на небі, значить, влітку щедро родитимуть горох і ягоди.
  • Суворий Водохресний мороз віщує родючий рік.