У народі вірили, що дитина, охрещена 19 січня, стане дуже щасливою людиною.

19 січня — основоположне для православного віросповідання свято, що відзначається у всьому православному світі. Святе Богоявлення або більш звичне в народі Хрещення Господнє останній, але і найголовніший етап 20-тиденного святкування, інформує Ukr.Media.

Як все починалося

Свято відбулося як данина біблійного моменту, коли Іоан Хреститель хрестив Ісуса Христа. До цього моменту цей обряд могли пройти лише дорослі віруючі, які брали віру усвідомлено. Богоявленням це свято назвали з тієї причини, що обряд хрещення Христа ознаменувався появою Святої Трійці, і на Ісуса був посланий Святий дух. Останній прийшов у вигляді білосніжного голуба. І немовля вперше почуло голос свого Небесного Батька.

Традиція

Цей великий день віруючі зустрічають масовими службами в церквах найрізноманітнішого рангу, де відбувається обряд причастя. В ході якого використовують Богоявленську воду. З 18/19 в церквах йдуть масові бдіння, які з ранку переростають в ранню літургію. Освячену воду приносять додому, і окроплюють нею житло.

Бажання збудеться якщо…

  • У ніч 18/19 січня можна загадати бажання, яке обов’язково збудеться, якщо все зробити правильно.
  • Православні сідають за багато накритий стіл всією сім’єю і гостями і куштують будь-яку їжу. 40-й пост закінчився.
  • У цей день забирається новорічна ялинка та інші святкові прикраси до наступного року.
  • Обов’язково колядуйте. Це останній день колядок.

Водохресне купання

Святки сьогодні це більшість язичницьких обрядів, які прийшли до нас від предків, які поклонялися язичницьким богам. Церква спочатку забороняла їх святкування. Але бачачи на скільки сильний вплив слов’янських коренів, вирішила “взяти його під контроль”. Тобто об’єднати язичницькі обряди з церковними святами, що випадають на даний період пори року. Водохресне купання є заключним елементом 2-тижневого святкування, званого “Святки”. Пряма мета водохресного купання очищення від накопичених гріхів за допомогою святої води.

  Підготовка до весілля: з чого розпочинати готуватися

Обряд купання. Готувалася ополонка — йордань, яка перед купанням освячувалася, через прочитання певної молитви і опускання в неї освітленого срібного хреста. Вважалося, що для очищення від гріхів досить зануритися в йордань 3 рази поспіль. Як помітили пізніше, це ж підтверджується і зараз, таке купання є цілющим не лише для душі, але і для тіла.

Водохресна вода і її властивості

За церковними канонами водохресна вода, що пішла від біблійного обряду «Хрещення Господнє», іменується як велика Агіасма або Святиня. Тільки вона має цілющі властивості і здатна не псуватися протягом тривалого періоду часу. Причому цілющою вважається не лише та, яка набрана безпосередньо з церковного або прилеглого, але освяченого джерела. Але і та, яку ви принесли з собою до церкви і «освятили» під час богослужіння.

У цей період православні батюшки відвідують людей, які не можуть самостійно відвідати церкву, і окроплюють їх самих і їхні будинки/майно Агіасмою, надійно захищаючи від злих духів, злодійства і заздрості. Скотина, окроплена Агіасмою, краще плодитися, не хворіє і дає більший приріст. Що перевірено століттями.

Ворожіння

Хрещення Господнє одне з основоположних свят православного віросповідання. Тому ворожіння в період Святок вважається найвірнішим і пророчо точним. Особливо з 18 на 19 січня перед Богоявленням. Це магічний час, який буває раз на рік. У цю ніч можна налагодити зв’язок з магічними силами Всесвіту і дізнатися від них про те, що з майбутнього вас хвилює. Хороші передбачення радували, а не дуже дозволяли своєчасно підготуватися до можливих неприємностей.

Заборонено

Але будучи магічною порою року ця ніч вимагає до себе дбайливого і відповідального ставлення. Вважається, що при її настанні у жодному разі не можна:

  • робити величезні запаси Священної рідини,
  • сваритися і лаятися з оточуючими як близькими і рідними, так і зовсім незнайомими людьми,
  • лаятися, брехати і скаржитися,
  • пліткувати і думати погано не лише про інших, але і про себе.
  Образ Жанни Бадоєвої викликав бурю коментарів — стилісти впевнені, що кожній жінці треба повторити таке вбрання

Також не можна займатися важкою фізичною працею, прибирати в будинку, прати і навіть різати ножицями. З бажанням постригтися, зробити манікюр або інше косметичне втручання теж варто почекати.