Актуальні новини

У Шевченківському гаю збудують адмінбудівлю з озелененим дахом

Інститут проектування «Комфортбуд» розробив проектно-кошторисну документацію (ПКД) для адміністративної будівлі музею ім. Климентія Шептицького. Її збудують поруч із головною алеєю, яка веде до входу у Шевченківський гай.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1513197 {
padding-bottom: 56.21%;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1513197{
margin: 0!important;
}
}

Авторами концепції стали львівські архітектори Ігор та Марта Цимбровські: будівля має вдало інтегруватися в природне середовище та бути комфортною і безпечною для працівників. Згідно з візуалізаціями, це буде одноповерховий корпус з панорамними вікнами та озелененими стінами і дахом.

«Каркас, колони та стіни будівлі будуть виконані із залізобетону – це гарантуватиме надійність конструкції та осучаснить її фасади. Важливим елементом оздоблення, за задумом архітекторів, стане скло. А головною особливістю будівлі буде покрівля, виконана із використання «зелених» технологій. Такий підхід матиме ще й експлуатаційні переваги: дах слугуватиме теплоізолятором, поглинатиме вуглекислий газ та знижуватиме рівень шуму в приміщеннях», – пояснюють проектанти.

На першому поверсі розташовуватимуться адміністративні приміщення з просторими коридорами. Кабінети будуть максимально світлими та відкритими, що забезпечать скляні двері і перегородки, а також панорамні вікна, які ставитимуть більшість площі фасаду. Водночас проектанти запевняють, що приміщення матимуть хорошу звукоізоляцію.

Також будівля матиме нижній, підземний рівень із санітарно-побутовими приміщеннями для технічних працівників музею, інвентарними кімнатами, технічним архівом та іншими допоміжними приміщеннями.

«Будівля буде повністю пристосованою також і до вимог інклюзії – проектом передбачено безперешкодний доступ для людей з обмеженими можливостями. Ще однією родзинкою проекту стане й затишний внутрішній дворик, облаштований для відпочинку працівників музею», – додають у «Комфортбуді».

Зазначимо, що Ігор та Марта Цимбровські розробили проекти нової адмінбудівлі, інформаційно-освітнього центру та фондосховища ще у 2019 році. «Комфортбуд» у жовтні 2020 року виграв тендер на розробку ПКД для адмінбудівлі за майже 1,5 млн грн. Відтак Шевченківський гай має оголосити тендер на саме будівництво.

  Чотири проблеми і одна непереборна обставина Форуму Видавців

Збудувати фондосховище та адмінбудівлю виконком ЛМР дозволив ще у 2018 році. Інформаційно-освітній центр на території музею намагаються збудувати ще довше. У 2018 році визначили підрядника та розпочали перші роботи з будівництва, проте пізніше договір розірвали. У 2020 році з третьої спроби визначили другого підрядника – ТОВ «Бізнес-Вектор ДК», – який за майже 30 млн грн має добудувати інформаційно-освітній центр до кінця 2021 року.

Залишити відповідь