В цей день особлива увага приділялася рідному дому, в якому людина росла і була благословенна на доросле життя.

День Ігнатія — народна подія. У православному календарі однією з важливих дат є 2 січня. У цей день православні християни вшановують пам’ять одного з учнів Іоанна Богослова Ігнатія Антіохійського. Прозвали цього релігійного мученика Богоносцем. Існує кілька версій походження цього прізвиська. Найбільш поширеною легендою є наявність святого духа у священнослужителі через те, що звернув на нього свою увагу Ісус Христос і дозволив йому доторкнутися до себе, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Достовірних фактів про цього релігійного діяча відомо небагато. Він жив у Римі в місті Антіохія в 1 столітті нашої ери. За свої релігійні погляди і віру в Христа був кинутий на розтерзання Левам. За це визнаний церквою священномучеником. Але навіть на шляху до місця своєї страти з Антіохії в Рим Ігнатій не залишав свою віру і залишав підтримуючі послання для християнських громад у всіх містах, через які лежав його шлях.

Традиції та обряди

У цей день обов’язково проводяться церковні служби. Священнослужителі проводять пам’ятні молебні, прості люди моляться священномученику, загиблому далеко від дому за свою віру. Тому дому приділяється велика увага в цей день. Господиням будинку необхідно напередодні підготувати до свята всі кімнати, у всіх своїх вчинках проявляти повагу і шанування свого будинку.

Однією з головних традицій свята є хресний хід навколо будинку, що супроводжується поклонами до землі біля всіх домашніх будівель. Робиться це для захисту будинку і сім’ї від невдач і поганого впливу. При цьому молоде покоління в цей час готувалося до різдвяного святкування.

Обов’язково в церкві замовляють молитовну службу за благополуччя будинку і всієї родини.

  Співачка МакЅим розповіла, чому кілька років тому прийняла рішення припинити концертну діяльність

Ще цей день в повір’ях називають “яблучним”. Рекомендується збити з яблуневих гілок весь іній для того, щоб в новому році урожай був хороший.

Прикмети

У народі існує велика кількість прикмет, пов’язаних з днем Ігнатія. Розглянемо найбільш відомі з них:

  • немовлята, народжені в цей день, проведуть своє життя поблизу рідного дому;
  • не варто позичати гроші, купувати в цей день обновки, приколювати шпильки на одяг — все це призведе до нещасть і хвороб;
  • мороз і іній 2 січня свідчать про безхмарну гарну погоду в найближчі дні;
  • вважається, що останній місяць літа серпень буде таким же, як день Ігнатія. Якщо день буде ясним, то і весь місяць літа буде спекотним і сонячним;
  • чисте зоряне небо вночі означає хороший урожайний рік;
  • рекомендується в цей день найбільше дотримуватися домашніх прикмет (не свистіти в будинку, не тримати в одному будинку кілька віників і ін.).