Актуальні новини

Вінницький театр співпрацюватиме з грузинським театром із Кутаїсі

Театральна спільнота Грузії та Вінницький обласний академічний музично-драматичний театр імені Садовського підписали сьогодні, 24 березня, меморандуму про співробітництво. Угода відбулася завдяки народному художнику України, голові ГО «Кращий художник» Володимиру Козюку. Саме він запросив до Вінниці голову театрального товариства, радника міністра освіти, науки, культури і спорту Грузії Георгій Гегечкорі та художнього керівника Кутаїського драматичного театру імені Ладо Месхишвілі Костянтина Абашідзе. Під час зустрічі вони розповіли, що останнім часом Грузія активно бере участь в театральному житті світу. Театральна спільнота вже підписала низку меморандумів про співпрацю з театрами Литви, Вірменії, Азербайджану, Польщі, а тепер і України.

«Коли ми зустрічалися з Володимиром Козюком торік  Грузії, то висловили бажання зав’язати тісні зв’язки з українськими театрами. І от сьогодні ми у Вінниці підписуємо угоду про співпрацю з вінницьким театром, де знайшли нових друзів для того, щоб разом нести театральну культуру у маси, – каже Георгій Гегечкорі. – У Грузії ми маємо 29 театрів, 22 з них носять звання народних і тримають високу планку, але одна справа «варитися у власному соку», а інша – презентувати свою творчість за кордоном і обмінюватися досвідом з колегами з інших країн. Саме з цією метою ми укладаємо угоди про співпрацю з театрам в різних країнах, адже один із пунктів меморандуму передбачає активну творчу співпрацю у форматі co-production».

Костянтина Абашідзе додав, що підписаний меморандум складається з чотирьох пунктів. Перший передбачає обмін гастролями, під час яких театри матимуть можливість презентувати по 2–3 вистави. Другий – дає можливість обмінюватися режисерами, а у перспективі – акторами для постановки вистав. Третій – це виготовлення спільних театральних продуктів, тобто створення вистав за участі і українських, і грузинських акторів. Четвертий пункт дозволяє у рамках співпраці проводити спільні презентації, творчі вечори для сценаристів чи музикантів, при чому не лише з обох сторін, а за участі усіх театрів, які уклали договори з Театральною спільнотою Грузії.

  Ніна Матвієнко розлучилася з чоловіком після 50 років шлюбу

Після офіційного підписання меморандуму, який скріпили своїми підписами голова Театрального товариства Грузії Георгій Гегечкорі та директор Вінницького обласного академічного музично-драматичного театру імені Садовського Володимир Лозовський, відбулося відкриття спільної українсько-грузинської живописної виставки. Спілкування продовжилося у неформальній обстановці, обговорювалися питання взаємовигідного співробітництва, обміну досвідом та взаємних гастролей.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото автора

Залишити відповідь