Загадайте бажання — вітер відразу підкаже, чи збудеться воно.

У Східній слов’янській міфології 21 серпня шанували народженого з дихання роду бога вітру на ім’я Стрибог. За народним календарем дата називається Мирон Вітрогон, інформує Ukr.Media.

Ким був Стрибог?

Ім’я цього бога походить від кореня “стрег”, що означає “старший”. У слов’ян вважалося, що Стрибог — покровитель небесного простору. Він велить вітрами, може припинити або навпаки викликати бурю і будь-яке інше природне явище, пов’язане з вітром. Також в його підпорядкуванні знаходяться блискавки і грім, як у бога Перуна.

Згідно з легендою, Стрибог проживає на острові Буяні в морі-океані. Кожен день він викликає сімдесят сім вітрів і розсилає їх по чотирьох сторонах світу. Можуть вони бути страшними — ліси розтрощити і водойми посушити.

Смерчі завжди лякали людей. Слов’яни намагалися їх заклинати, кидаючи в бік вітру палиці, камені і ножі, а за допомогою зверталися до бога Перуна. І водночас люди намагалися примиритися зі Стрибогом.

Кидали йому в чистому полі за вітром в якості данини хліб, клаптики, кашу, стрічки, борошно, крупи, зерно. При цьому вимолювали вітрів, угодних для врожаю.

Які обряди і традиції існують в цей день?

У слов’ян 21 серпня було заведено ходити в ліс на збір ожини з брусницею. Ягоди ці дуже корисні, володіють протизастудною і жарознижувальною дією. Їх вживали у свіжому вигляді, і готували з ягід джеми, варення, вина, настоянки, киселі і пастилу.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Також збирали брусничне і ожинове листя, потім сушили і змішували з листочками суниці і смородини. Взимку заварювали з отриманого збору цілющі чаї.

Грибники в цей день йшли в ліс за опеньками, вважаючи, що літо підійшло до кінця.

  Бруклін Бекхем і його кохана побилися в Каннах

21 серпня нічого не можна на перехрестях піднімати. Чаклуни і відьми сьогодні наводять порчу на вітер і переносять з його допомогою чужі недуги.

Як сьогодні використовувати силу вітру?

Наші предки назвали дату Мирон Вітрогон, тому що вона була примітна вихровими сильними вітрами. Їх в народі представляли бородатими людьми похилого віку, закутими в ланцюги. Згідно з легендою, 21 серпня вони вириваються і бродять по землі.

У цей день вітрів не лише боялися, але і намагалися використовувати їх силу собі на благо. Наприклад, молоді дівчата проводили обряди на любов. Виходили в чисте поле і вимовляли змову:

“Вітер-вітер, ти могутній, на острові Буяні, на морі-океані живучий. Прошу тебе рабу Божому (ім’я) донеси, щоб без мене не ночував і не днював, тільки по мені сумував і жінок інших не бачив».

Ще в день Мирона вітрогона виходили на перехрестя і загадували заповітне бажання. Якщо вітер прямо в обличчя подує, то мрія незабаром здійсниться.

Жінки, у яких довгий час не виходило завагітніти, йшли в чисте поле, піднімали поділ сукні, щоб вітром обдувало ноги, і просили у природної стихії допомоги в зачатті дитини.

Незабаром після такого обряду жінка дізнавалася щасливу звістку про довгоочікуване материнство. У народі говорили, що малюка «надуло вітром».

Якщо в родині хтось хворів, то 21 серпня брали його одяг, прали і сушили на вітрі. Потім відразу надягали на хворого. Вірили, що одужання настане швидше.

Коли в родині часто свариться подружжя, потрібно жінці стати біля будинку проти вітру і сказати:

“Прошу тебе, вітер, допоможи, нашу сім’ю від сварок убережи. Злість в нас заспокой, подаруй мир, злагоду і спокій».

  Ось як виглядає молода дружина Євгена Петросяна в бікіні

Після цього треба приготувати улюблену страву чоловіка і нагодувати його.

Погодні прикмети на 21 серпня

  • Якщо 21 серпня в лісі велика кількість ягід, значить, майбутня зима очікується холодною.
  • Якщо сьогодні в озерах і річках вода тихо стоїть, значить, осінні деньки будуть спокійними без ураганів і бур, а зима сніжною.