Що сьогодні не можна робити.

В православ’ї 22 березня день вшанування сорока мучеників з Севастії. Дата в народному календарі називається Сороки чи день Жайворонка, інформує Ukr.Media.

Ким були святі сорок мучеників?

В православ’ї ця дата одна з найбільш шанованих. Згадують Каппадокійських воїнів, які зазнали мученицької смерті за віру Христову. У 320 році вони перебували на службі у місті Севастії, рахувалися у римському легіоні.

Коли начальник змусив воїнів відмовитися від своєї віри, вони залишилися вірні християнству. У люті він наказав роздягнути їх і поставити в крижане озеро. Але з Божою допомогою воїни витримали випробування і не замерзли. Тоді мучителі поламали їм усім гомілки і кинули в багаття. Обвуглені останки потім втопили у воді.

Які на цей день існують традиції і обряди?

В день вшанування святих мучеників наші предки обов’язково йшли до церкви, щоб бути присутніми на Божественній літургії. Запалювали і ставили свічки, молилися. До святих мучеників звертаються з проханнями зміцнити віру, допомогти у важких життєвих ситуаціях, дати міцність подружнього союзу.

У слов’ян в цей день другий раз зустрічали весну. Вважалося, що до 22 березня з теплого краю повертаються всі пернаті і приносять з собою остаточне тепло.

Птахів вітали спеціальним ритуалом — жінки з ранку випікали здобу у формі жайворонків, зверху прикрашали яскравою глазур’ю, а головки у пташок щедро намазували медом.

Таку випічку роздавали дітям на вулицях, пригощали знайомих і рідних, щоб у всіх було спокійне і благополучне життя. За традицією в одну пташку господиня повинна помістити монетку. Той, кому випічка з грошиками дістанеться, краще всіх майбутній рік проживе.

Сьогодні потрібно дотриматися ряду заборон

День вшанування святих мучеників завжди припадає на період Великого посту, тому і прожити його потрібно, дотримуючись найсуворіших заборон. Деякі послаблення допустимі тільки для хворих і літніх людей, молодих матусь, що годують діточок, вагітних жінок і малюків.

  MARUV показала затишне фото з домашніми улюбленцями

Сімейне життя

Як і протягом всього посту, в цей день церква не проводить обряди вінчання. Молодим закоханим, що не встигли з весіллям до початку Великого посту, тепер доведеться чекати його закінчення.

Сімейним парам рекомендується утримуватися від подружньої близькості, або хоча б обмежитися на користь посиленого читання молитов.

Розваги

Іоанн Златоуст повчав: «Дотримуватися посту повинні не тільки уста, але і вся людина — її руки з ногами, око і слух». Це говорить про те, що у дні Великого посту люди повинні обмежувати відвідування розважальних заходів та розваги.

У цей період ми повинні по максимуму боротися зі своїми гріхами, прагнути до дотримання Христових заповідей, більше молитися.

Як і протягом всіх днів посту, сьогодні обмежте перегляд телевізора, не читайте легку літературу, не беріть участь в соціальних мережах і на форумах в обговореннях, і взагалі постарайтеся менше часу витрачати на інтернет. Потерпіть без відвідування театрів і перегляду кіно, особливо не варто захоплюватися комедіями.

Пам’ятайте, що в ці дні повинна особливо трудитися людська душа. Коли перестанете даремно витрачати час на телевізор та інтернет, можна зайнятися іншими справами, які раніше не встигали виконувати. Частіше намагайтеся відвідувати церковні служби, займіться благодійністю, будьте милосердні.

Це час, коли наші душі очищуються і оновлюються, не даремно називають «духовна весна». І, звичайно ж, віруючі християни повинні заспокоювати свої зарозумілі почуття, особливо гординю. У дні посту не повинно бути місця лихослів’ю і пліткам, злості і роздратуванню, людей не можна ображати і засуджувати.

Харчування

22 березня, як і протягом усього Великого посту, заборона на продукти тваринного походження. Це стосується не лише м’ясних, але й рибних, молочних продуктів, яєць і сирів, тваринних жирів. Найсуворіша заборона на алкоголь.

  Яку суму заплатили син і онук Софії Ротару за те, щоб втекти за кордон

Погодні прикмети на 22 березня

  • Літній сезон буде врожайним, якщо 22 березня біля сонця видно відблиски з колами.
  • Літні місяці будуть непогожими, з грозами і зливами, якщо сьогодні подме теплий вітерець.