З цим святом наступають найсуворіші зимові дні і найтемніші ночі.

Анна Зимова — свято, яке святкують християни 22 грудня. Анну нарекли “темною”, бо цей день найбільш нетривалий в році, а значить, з цього моменту починаються найтемніші ночі і суворі морози, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Батьком Святої Анни був священник Матфан, а чоловік святої Іоаким. Подружжя разом прожило у шлюбі півстоліття, але не пізнали радість материнства і батьківства. Відчували від цього засмучення і безвихідь. У юдеїв, безпліддя — це покарання Боже. Щодня, вони молилися про дарування їм дитини. У своїх молитвах до Бога вона обіцяла віддати йому своє дитя в дар.

Якось Іоакиму з’явився Божий ангел зі звісткою про те, що в їхній родині з’явиться дочка і будуть кликати її Марією. Рівно через 9 місяців, 21 вересня Анна народила дочку — Пресвяту Діву Марію. По досягненню трьох років Марія жила в батьківському домі, а тоді Анна і Іоаким відвели її в храм, де вона виховувалася до 18 років.

Незабаром, Іоаким помер, у віці 80 років. Через пару років померла Анна, їй було 79 років. Похилий вік святих вказує на те, що народження Марії — особливий промисел Господа Бога. У церкві святу пару називають Богоотцями. Вважається, що вони предки Ісуса по крові.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Традиції та обряди

На Русі цей день вважався найнебезпечнішим в році. З настанням 21 грудня і до 19 січня включно не можна було виходити вночі на самоті з дому, особливо якщо поблизу було болото або густий ліс. Можна було побачити чортів, бісів, дияволів, заблукати або загубитися. Люди в цей період остерігалися вовків, вони були дуже голодні, щоб прогодувати себе, вони пробиралися в населені пункти, знищували овець і корів.

  У Кім Кардашьян діагностували дві невиліковні хвороби

Серед наших предків були актуальні молитви при безплідді. Жінки перед іконою святої, молили про появу в їхніх сім’ях дітей, підносили їй різні частування.

Вагітні жінки тримали пост в цей день. Їх повинні були оточувати увагою, любов’ю і ласкою. Заборонено було торкатися ножів, голок та інших гострих предметів. Вважалося, що тим самим можна завдати шкоди майбутньому немовляті.

Жінки на зносинах не виходили з дому і оберігали себе від домашніх справ.

Сьогодні, кожен православний, зайшовши до церкви, може помолитися при безплідді, поставити свічку у лику праведних Іоакима і Анни.

Християни відзначають: зачаття і народження Богородиці.

Прикмети

  • Рослини покриті мжичкою — бути врожаю.
  • Холодне літо віщував сніг, який щільно лежить до паркану.
  • Який день до 12 години дня, така і погода до грудня.
  • Який день до півночі, чекай таку ж зиму.
  • Вагітним жінкам заборонялося потрапляти на очі нездоровим людям, розпалювати вогонь, шити, в’язати і сваритися з оточуючими.
  • Бджолярі шанували цей день. Рано вранці пасічники робили обхід, де знаходилися їх вулики і читали змову за здоров’я бджіл і на урожайний збір меду в майбутньому сезоні.
  • З цього дня вовки ходили тільки зграями і були дуже небезпечними.
  • Ті, хто народився на Анну, відрізняються богатирським здоров’ям.
  • Народжених дівчаток у святковий день нарікали Аннами, Ольгами, Катеринами.