Наведіть чистоту, сьогодні це дуже важливо!

В православ’ї 22 січня вшановують святителя Пилипа. У народному календарі дата називається день Пилипа, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Пилип?

Майбутній Митрополит всієї Русі Пилип з’явився на світ в 1507 році, належав до боярського роду і при народженні отримав ім’я Федір. Він був добре навчений грамоті, володів чудовими навичками володіння зброєю і верхової їзди, але з юнацького віку прагнув до чернечого способу життя.

Коли йому виповнилося тридцять років, все-таки став послушником Соловецького монастиря. Через півтора роки прийняв чернечий постриг, отримавши при цьому ім’я Пилип.

Після сорока років був призначений на посаду ігумена Соловецького. Займаючи цю посаду протягом вісімнадцяти років, Пилип проявив себе грамотним керівником і дуже багато зробив для монастиря.

У 1566 році його обрали на посаду Митрополита всієї Русі. Але Пилип був не згоден з політикою, яку вів государ Іван Грозний, і викривав його опричників у скоєні злочинів.

Цар позбавив Філіпа вищого церковного сану і заслав у монастир. За вказівкою Івана Грозного в 1568 році Філіпа вбив Малюта Скуратов (задушив подушкою).

Які на цей день обряди і традиції?

На Русі про день Пилипа народ склав прислів’я: «Ось і прийшла пора, коли турбот ціла гора», адже після святкувань у всіх накопичилося безліч справ по господарству.

Жінки бралися за прибирання осель, а чоловіки наводили порядок в господарських спорудах і у дворах, очищали все від снігу, заготовляли дрова, випускали з хліва трохи прогулятися на свіжому повітрі домашніх тварин.

Не забудьте сьогодні затіяти прання, вимити будинок і прийняти ванну.

Слідуйте давнім народним традиціям — займіться 22 січня прибиранням будинку і пранням. Обов’язково врахуйте народні забобони і прикмети, пов’язані з цими видами господарських робіт.

  Брежнєва випустила кліп на новий україномовний трек

Прикмети та забобони про прибирання будинку

1. Ніколи не поєднуйте одночасно прибирання житла і приготування їжі, інакше ризикуєте залишитися і без грошей, і без продуктів.

2. Коли проводите в будинку прибирання, то не відкривайте вікна, інакше не уникнути сварок з родичами.

3. Не витирайте пил, і не змітайте крихти зі столу голими руками. Якщо будете так робити, то в будинку перестануть водитися гроші.

4. Не слід затівати з прибиранням ввечері, особливо після того, як сонце зайде, інакше з родини, здоров’я і достаток підуть. Ніколи не мийте підлоги на ніч, так можна «вимити» когось із домочадців що проживають.

5. Якщо комусь із членів сім’ї належить далека дорога, то напередодні перед днем від’їзду господиня повинна вимити до блиску все помешкання. Тоді, той хто їде добереться до місця призначення без пригод, благополучно і швидко.

Прикмети та забобони про прання

1. Якщо ви тільки купили нову річ, то не періть її на новий місяць, інакше вона погано буде носитися.

2. Незаміжнім дівчатам треба прати дуже акуратно. Якщо при пранні вода проллється на підлогу або поділ сукні намочитися, то дівчині в чоловіки дістанеться безпробудний п’яниця.

3. З давніх часів існує звичай дитячий, жіночий і чоловічий одяг прати окремо. В народі вірили, якщо речі чоловіків і жінок випрати разом, то від них незабаром удача відвернеться.

4. Якщо після прання одна з речей вийшла вивернутою навиворіт — це дуже хороший знак для її власника. Тепер поки він носить цю річ до наступного прання, надійно захищений від пристріту і псування.

Прикмети та забобони про купання

Коли весь будинок вимитий до блиску і всі брудні речі випрані, можна братися за купання домочадців. Сьогодні це потрібно зробити обов’язково, наші предки купанням в день Пилипа «змивали з себе святки», тобто очищалися від гріховних святочних обрядів з ворожіннями.

  Російський Elle без дозволу використав український бренд у номері про «дружбу народов»

Запам’ятайте, що купання треба проводити зверху вниз. Тобто миють спочатку голову, а потім ноги, і ні в якому разі не навпаки, інакше можна накликати на себе нещастя.

Є така прикмета — якщо побачиш випадково, як купається голий чоловік, то весь рік щасливим проживеш.

Погодні прикмети на 22 січня

  • Якщо на день Пилипа ясно, значить, в цьому році буде щедрий урожай.
  • Сьогодні заведено спостерігати за поведінкою ворон і галок. Якщо вони ходять по снігу, то незабаром можна чекати потепління. А якщо залізли на самий верх дерев і сидять там цілий день, значить, настануть сильні морози.