За церковним календарем у цей день відзначають перенесення святих останків святителя Миколая з Мір Лікійських у Бар.

Народне свято Миколи Весняного відзначається 22 травня 2019 року (за старим стилем — 9 травня). За церковним календарем у цей день відзначають перенесення святих останків святителя Миколая з Мір Лікійських у Бар. «Зовнішним» і «Теплим» свято назвали на противагу Миколі Зимовому, Холодному, який відзначається 19 грудня, інформує .

Історія

Святий Миколай — великий угодник Божий, святитель і чудотворець. Він помер у середині IV століття. Його ім'я відоме в усіх куточках земної кулі. На честь святого називали та продовжують називати храми, собори, монастирі.

Мощі святого зберігалися в Лікійському кафедральному храмі, поки в кінці VIII століття в Греції не настали важкі часи. Турки постійно плюндрували її території, грабували та спалювали міста, плюндрували святі місця. Вони прагнули знищити останки святого Миколая, якого глибоко шанував весь християнський народ.

У 1087 році жителі міста Бар приїхали в Міри спеціально, щоб забрати мощі святого. Для цього їм довелося зв'язати охоронців-ченців. 8 травня судно прибуло в місто, а на наступний день мощі святого урочисто внесли в храм святого Стефана, де вони перебувають і понині.

Традиції та обряди

Святий Миколай шанується як покровитель коней. В цей день тварин виганяють на ніч на пасовище. До цього терміну трава в полі вже виростає висока, і табуни всю ніч пустують. У давнину з цієї події влаштовували ціле свято, яке і зараз проводять в багатьох віддалених областях.

Для охорони коней вибирають неодружених хлопців. Їм на вечерю готують спеціальне частування — пироги з кашею. В окрузі розводять багаття. Ніхто довго не лягає спати. Навіть маленьким дітям дозволяють погуляти подовше. Пізніше приєднуються до хлопців дівчата. Починається справжнє молодіжне гуляння з піснями під гітару, танцями та різними іграми.

  Суд у Криму засудив до 2,5 років умовно екс-оператора ATR

День Миколи Весняного вважається тим самим, коли у хлопчиків починається нове доросле життя. Тому в таку ніч ніхто особливо не контролює молоді та гарячі серця.

Вранці вмиваються росою. Вважається, що тоді весь рік не буде хвороб.

Також вранці люди виходять на городи та поля і вимовляють заговори, щоб земля була родючою, а урожай багатим.

Прикмети

Якщо на вільсі розпустилися квітки — настала пора сіяти гречку.

Якщо картопля ще не посаджена, то робити це вже безглуздо — вона не встигне дозріти та не дасть врожаю.

На болотах чути жаб — урожай вівса буде хорошим.