Сьогодні можна омолодитися: що потрібно зробити для цього?

22 жовтня православні християни згадують одного з дванадцяти апостолів Якова Алфеєва. За народним календарем дата отримала назву Яків день, перша каша, Яків студений, інформує Ukr.Media.

Хто такий святий Яків?

Проживав Яків в I столітті, був братом євангеліста й апостола Матвія, служив збирачем податків. Після покликання самим Ісусом Христом до числа дванадцяти апостолів, Яків відправився по світу проповідувати Слово Боже. Читав проповіді у Юдеї, Едессі, Газі, Південній Палестині, багатьох язичників навернув до віри христової. Прийняв мученицьку смерть (за однією версією був розп’ятий на хресті, за іншою — забитий камінням).

Обряди й традиції цього дня

З 22 жовтня слов’яни починали заготовляти на зиму дрова. Вважалося, що дерево, зрубане восени, горить яскравіше і дає більше тепла, ніж літнє або весняне. Щоб під час рубання дров в лісі не заблукати і не отримати травму, чоловіки спочатку задобрювали лісового духа Борового, залишаючи для нього горщик каші і окраєць хліба, а для його дружини Боровихи новеньку хустинку.

В цей день за традицією варили першу кашу з круп нового врожаю, щедро присмачуючи її свіжим ароматним маслом або баранячим (свинячий) салом. З кашею також пекли пироги і запрошували в будинок гостей (родичів, сусідів). Вірили, що за допомогою такого частування можна на цілий рік залучити в сім’ю фінансовий добробут і здоров’я для всіх домочадців.

У Яків день завершують грибний сезон. Останніми збирають сироїжки, потім їх солять або смажать з картоплею.

Проведіть сьогодні обряди і процедури по омолодженню.

Жінки на Русі 22 жовтня проводили обряди для продовження молодості і краси.

Ритуал зі снігом

Якщо до цього дня вже випав сніг, то застосовували такий обряд. Рівно опівночі потрібно вийти на вулицю і в поділ плаття (сорочки, спідниці) набрати якомога більше снігу. Потім швидко поверніться до себе в кімнату, киньте в центрі сніжок і прочитайте текст: «Як небо Богом відкривається і з нього сніжок холодний прокидається, так мені, рабу Божому (ім’я), багато років жити, не хворіти, не гарувати і не старіти, сивого волосся не мати, зморшок не наживати, свій вік молодицею проживати. Амінь». Тепер лягайте спати, а сніг не чіпайте, нехай він розтане і висохне на підлозі.

  Міськрада Ужгорода вирішила демонтувати пам'ятник Алєксандру Пушкіну

Важливо знати! Цей обряд не спрацює, якщо на дорозі за снігом або назад хтось вас побачить, покличе, заведе розмову або поцікавиться, що це за калюжа посеред кімнати.

Ритуал із землею

Якщо 22 жовтня снігу немає, то обряд з омолодження проводять з землею. Ще знадобиться чиста джерельна або кринична вода, і білий рушник. Опівночі треба вийти на вулицю і набрати в поділ землі. Потім перекласти її в якусь ємність і прочитати змову: «В грудках земля чорна, а моя шкіра гладка і біла. Як земля ніколи не занепадає, так і обличчя моє навіки не постаріє. До ста років красунею проживу. Амінь».

Тепер акуратно роздрібнюють в долонях грудочки землі і натирають нею обличчя, після чого слід умитися водою і промокнути шкіру рушником. На ранок землю виносять в сад і висипають під фруктове дерево.

Ритуал з водою

Для виконання цього обряду наберіть чисту воду в джерелі або колодязі (можна купити в пляшках мінеральну негазовану воду). Перелийте воду в таз і прочитайте замовні слова: «Вода-водиця, допомоги у тебе прошу. З лиця мого зморшки і вади (прищі, вугри, плями, веснянки) забери, а молодість і красу подаруй. Амінь». Помийте обличчя заговореною водою, але рушником не витирайте, нехай краплі висохнуть самі.

Народні прикмети 22 жовтня

  • Якщо на Якова випав перший сніг, то справжня зима настане через сорок днів.
  • Якщо до 22 жовтня не облетіло все листя на вишневих деревах, значить, ще довгий час протримається тепло.