23 березня – Василина – весняної води вказівниця: історія, традиції та прикмети свята. У цей день найкраще відмовитися від покупок і операцій.

Василина — весняної води вказівниця в народному календарі відзначається за новим стилем 23 (10) березня. Саме в цей день практично у всіх православних храмах святкується пам’ять коринфських мучеників (жінок і чоловіків), інформує Ukr.Media.

Історія свята

Набагато раніше сьогоднішнього часу, а саме під час правління одного з військових начальників, на якого була покладена місія знищення християн, багато жителів Коринфа були доставлені разом з неповнолітньою дівчинкою на ім’я Василина на несправедливий на той час суд.

Деякі з хоробрих мучеників не захотіли відректися від Господа Бога. За це вони були засуджені до обезголовлення і добровільно прийняли смертну кару.

За минулий час багато що змінилося. Незмінним залишилося лише одне, люди, як свято вірили в це свято, так і продовжують вірити, що свята Василина має величезну здатність бачити таємне і наділяє весняні струмочки особливою пам’яттю.

Традиції та обряди

У народі кажуть, що з 23 березня за новим стилем зазвичай починається потепління і гримлять грози.

Щоб задобрити богиню Весту, яка щорічно оберігає житлові приміщення і поселення від весняної повені, вибираючи подарунки для дівчат, застосуйте всі свої знання, вміння і досвід. Піднесіть в гостинець сестрі, мамі, племінниці і багатьом іншим жінкам:

  • коштовність;
  • косметику.

Щоб Василина не розлютилася і залишила вашу житлову будову в повному спокої, викопайте поблизу будинку спеціальні траншеї, призначені для відводу весняних вод.

Відзначте свято, що випадає на один з весняних місяців дивовижно, весело і цікаво. Спечіть оладки чимось схожі на яскраве, променисте сонечко, жайворонків, і багато інших видів солодощів.

Прикмети

  • Погода ще досить довго буде холодною, якщо у святковий день за вікном вирує негода.
  • Повернулися граки і багато інших мешканців гнізд, значить, на вулиці буде тепло.
  • Ластівки, що прилетіли здалеку, означають, що зовсім скоро з’явиться перша весняна травичка, і почнеться розлив річок.
  19 червня — день Іларіона: історія, традиції та прикмети свята