Чому сьогодні потрібно обійти зі свічкою свій будинок по колу.

Православні християни 25 грудня згадують Спиридона, єпископа Триміфунтського, що прославився своїми чудесами. За народним календарем дату назвали Сонцеворот або день Спиридона, інформує Ukr.Media.

Ким був чудотворець Спиридон?

Жив Спиридон в III-IV століттях. У дитячі роки був пастухом. Спосіб життя вів богоугодний і праведний. Користувався людською любов’ю, оскільки був чуйною, доброзичливою і дуже світлою людиною.

Мандрівні люди могли розраховувати на вечерю і нічліг в його будинку, а жебраки на кусень хліба й притулок. За доброту душі Бог обдарував Спиридона здатністю зцілювати людей від бісів, які їх здолали.

У місті Триміфунті він був обраний в сан першого єпископа, відомого створеними чудесами. Оживляв мертвих, зупиняв багатоводні та бурхливі річкові потоки, щоб люди могли пройти через водойму. З допомогою молитви закликав дощову погоду в посушливі періоди. Спиридон навіть назвав дату власної смерті.

Які існують обряди й традиції цього дня?

Наші предки вважали, що з 25 грудня сонце у свої найкращі вбрання одягається і повертається на весну. Нехай зовсім трішечки, але світловий день стає довшим. Тому на Русі в день Спиридона не працювали, а святкували народження Нового Сонця, і будували майбутні плани.

25 грудня слов’яни не ходили в ліс. Існує у народі повір’я, що саме в цей день ведмедики у своїх барлогах неспокійно сплять і рухаються, можуть почути уві сні, що людина по лісі сновигає, виберуться й нападуть.

Якщо у вас є фруктові дерева на садовій ділянці, то сьогодні обов’язково струсіть з гілок сніг, щоб влітку вони краще росли й плодоносили.

Наповніть свій дім добром і щастям з допомогою запаленої свічки.

  Андре Тан відвідав Олександрівську лікарню і подарував сукні жінкам-лікарям

Світловий день від Спиридона збільшується і саме сонечко надає людям допомогу в боротьбі з силами зла. Щоб вигнати їх з оселі, пропонуємо вам ефективний і простий у виконанні ритуал. Для нього знадобиться придбати в храмі свічку, не тоненьку, а побільше.

Якщо у вас немає вдома святої води, то теж купіть її в храмі. Потрібно налити воду в миску або банку, а для окроплення взяти пензлик або ялинову гілочку.

Обряд проводите у вечірній час, але вдома нікого не повинно бути, крім вас (виберіть годинку, коли всі домочадці розбіжаться по своїх справах).

1. Станьте біля входу в будинок і підпаліть свічку. Тримайте її в правій руці й три рази перехрестіть дверний отвір, намагайтеся робити це повільно, щоб не згасав вогонь. Тепер три рази окропіть двері водою. Такі ж маніпуляції проведіть з вічком, дверною ручкою і замком.

2. Далі по ходу годинникової стрілки просувайтеся від вхідних дверей уздовж стін. Завертайте в кожну кімнату, яка зустрічається на шляху, проходьте по всьому периметру, виходьте назад і рухайтеся далі. Обличчя повинне бути постійно повернене до стіни, свічку тримайте перед собою.

3. Обов’язково затримайтеся подовше у ванній та коридорі, в кутах і біля дзеркал, тут накопичується дуже багато негативної енергії. Всі ці місця три рази перехрестіть, і збризкайте водою.

4. Хрестити та окропляти необхідно також місця, в яких свічка сама підкаже вам про негатив, який накопичився. З неї рясно почне стікати віск, або полум’я буде стрибати з боку в бік, свічка буде коптити або потріскувати.

5. Коли ви обійдете все житло, то повинні будете знову опинитися біля вхідних дверей. Затримайтеся і поспостерігайте за полум’ям свічки. Якщо воно рівне і не коптить, значить, будинок повністю очистився від негативу. Ще раз перехрестіть, збризкайте двері та скажіть: «Від усього злого житло запечатала. Вхід для ворогів закрила».

  Пантелеймон Цілитель 9 серпня: історія, традиції та прикмети свята

6. Самі перехрестіться і погасіть свічку. Недогарок при наступному поході в церкву віднесіть і залиште в спеціальній коробочці біля свічників.

Погодні прикмети на 25 грудня

  • Якщо вітер кілька разів змінює свій напрям протягом дня Спиридона, то наступного року урожай очікується багатий.
  • Швидку заметіль віщують гілки ялівцю, якщо вони зігнулися.