27 березня – Венедиктів день: історія, традиції та прикмети свята. Сни з 26 на 27 березня дуже важливі, особливо для тих, хто в цей день народився.

Венедиктів день відзначають 27 березня щорічно. Церква вшановує 27 березня пам’ять преподобного Венедикта, який народився в Нурсії. У народі святкову дату називають “Скотар”. Причиною цього найменування стала зміна вовни у тварин, що починається до цього часу, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Народився преподобний Венедикт в італійському місті Нурсії. Подія сталася приблизно в четвертому столітті. Після досягнення підлітком 14 років, він поїхав вчитися в Рим. Приїхавши туди, Венедикт побачив безчинство, що твориться жителями, і вирішив обрати собі інший життєвий шлях. Боротьбою зі спокусами преподобний Венедикт займався три роки. Багато людей прийшло під керівництво Венедикта, які дізналися про здійснення ним духовних подвигів. Серед подвигів було руйнування храму язичників на горі. Венедикт замість зруйнованого язичницького храму заснував церкву, названу ім’ям Іоанна Хрестителя.

Статут, написаний ним, застосувало безліч монастирів. Бог дав преподобному силу, і він здійснював чудеса. Серед чудес, що здійснилися, було Воскресіння дитини. У 543 році преподобний Венедикт відійшов у інший світ. Церквою встановлена пам’ятна дата 27 березня на честь преподобного Венедикта.

Традиції та обряди

Святковий день називають “Скотарем”. Чимало традицій було пов’язано з тваринами. У день пам’яті ігумена Венедикта забезпечували догляд за ними, вичісували, так як в них починалася линька, мили. Здорові тварини символізували збагачений стіл, рясні врожаї. Робили прибирання стаєнь та інших приміщень, в яких містилися тварини. Здійснювалося в цей день і читання змов від пристріту. Деякі виготовляли для тварин спеціальні обереги.

Для знахарів день був хороший для лікування від пияцтва, змов від дитячого переляку. На сімейному застіллі серед гостей були ті, хто допомагав по господарству. Вважалося, що в цей день потрібно уникати дивитися в дзеркало, так як потойбічні сили особливо впливали на людину. Особливо це стосувалося літніх людей. Уникали брати в руки сокиру, ніж, зброю, щоб не накликати сварку або навіть військові дії. Намагалися стримувати зайві емоції.

  Український кліпмейкер зняв кліп для Кеті Перрі: прем'єра Small Talk

День добре підходив для схуднення, особливо капустяною дієтою. Люди, які займалися творчістю, могли почерпнути неординарні ідеї, що виходять за рамки розумних меж. Венедиктів день нерідко завершувався застіллям, куди запрошували помічників по господарству.

Прикмети

  • На Венедиктів день поганим знаком вважалося полювання, коління дров, заточка ножів, брати в руки зброю — це могло привести до сварок, конфліктів.
  • Відхід зорі на південь — очікується хороша погода.
  • Кури голосно кудкудакають — можлива сварка.
  • Посилення вітру після полудня — ввечері можлива буря.
  • Стук дятла дзьобом об сухе дерево в гарну погоду — намічається потепління.
  • Грім в цей день віщував хороший урожай і родючість.
  • Мороз на Венедиктів день говорить про холод протягом тижня.
  • Якщо поганий удій у корови в цей день, це до погіршення погоди.
  • Танення снігу на сонці віщувало хороший урожай. А якщо сніг танув від дощу, то можлива посуха.