Актуальні новини

28 лютого – день Онисима: традиції, обряди та прикмети

Як сьогодні зробити укорот на злий язик, щоб про вас менше брехали?

28 лютого в православ'ї вшановують апостола Онисима. За народним календарем дата отримала назву Онисим-вівчар, день Онисима, Зимобор, інформує .

Хто такий святий Онисим?

Проживав Онисим в I столітті і був рабом у знатного християнина. За якусь провину він втік від свого власника в Рим, але потрапив у в'язницю. Там зустрівся з апостолом Павлом, який присвятив Онисима до віри і хрестив. Після в'язниці Онисим повернувся до свого колишнього пана, але вже не як раб, а як брат, оскільки обидва були однієї віри.

Обряди й традиції цього дня

28 лютого зима з весною змагається, хто з них повинен прийти, а кому час забиратися геть. Звідси і народна назву дня – Зимобор.

Так як Онисим вважається покровителем пастухів і вівчарства, більшість прикмет пов'язані з домашніми тваринами. Вівчарі повинні були вночі зірки кликати, щоб овечки потім добре ягнилися. Господарі овець шанували в цей день у себе вдома пастухів і обдаровували подарунками.

Якщо сьогодні народжується дитина, її обов'язково треба подарувати річ з овчини і укутати в хустку з козячого пуху. Тоді малюк буде здоровим і щасливим все життя.

В останній день лютого не прийнято будувати планів на майбутнє, вважається, що вони не здійсняться.

Якщо не хочете чути про себе плітки, то зробіть укорот на злий язик

Лютий – найкоротший місяць у році, і сьогодні його останній день. Він вважається особливо вдалим, щоб робити укороти на довгі і злі язики, читати замовляння від лихослів'я.

Наші предки 28 лютого йшли до церкви на ранкову службу. Після цього роздавали милостиню всім жебракам, що сидять біля храму. Прийшовши додому, відразу ж вичитували спеціальні молитви від лихослів'я і пліток.

  Хто вона, ймовірна дружина Віталія Козловського?

Щоб не ставати об'єктом для злих язиків, намагайтеся менше розповідати всім підряд про ваші проблеми і досягнення, чоловіків і особисте життя.

Звичайно, хочеться похвалитися, який у вас гарний новий хлопець, як він красиво доглядає. Але адже одні порадіють за вас, а інші позаздрять або зовсім спробують відбити такого цікавого нареченого.

Уникнути пліток і пересудів також допоможуть кілька простих і ефективних обрядів:

Обряд на вмивання заговореною водою

Прокинувшись вранці, відразу налийте в таз воду для вмивання. Прочитайте над нею замовні слова: «Пресвята Богородиця, водицю цю благослови. Змий з мене всі косі погляди, слова бридкі і дурні плітки жіночі і чоловічі».

Тричі перехрестіть воду і помийте обличчя. Повторюйте такий обряд кожен день, і ніякі заздрісні пересуди до вас не наблизяться.

Обряд, якщо вуха горять

За народними повір'ями, якщо різко почали горіти вуха або щоки, значить, в даний момент вас хтось обговорює. Причому якщо горить праве вухо, то кажуть хороше, якщо ліве, то погане.

Як тільки відчуєте, що починає загорятися вухо, відразу ж перехрестіться і тричі прочитайте замовні слова:

«Господи Боже мій, прошу тебе, плітки від мене віджени, а злих оповідачів покарай. Ангел мій, Охоронцю мій, крилами своїми ти мене захисти, а розказані плітки назад відійшли. Нехай буде так. Амінь».

Народні прикмети 28 лютого

Якщо в день Онисима мало снігу, значить, рік буде неврожайним.

У ніч на 28 лютого поспостерігайте за небом. Якщо місяць повний, світить чисто і яскраво, немає жодної хмаринки, значить, в найближчі дні очікуються сильні морози і весна прийде ще нескоро.

Залишити відповідь