29 березня — Саввін день: історія, традиції та прикмети свята

Селяни в цей день до першого весняного виїзду готували вози: «На Саввіна сани сховай, а віз діставай».

Народне свято Саввін день відзначається 29 березня 2020 року (за старим стилем — 16 березня). У православному церковному календарі це дата вшанування пам’яті мученика Саввіна Єрмопольського (Єгипет). У давнину цей день повністю присвячували возам — основному виду транспорту тих часів. Звідси й назва «Возний день», інформує Ukr.Media.

Історія

Про святого мученика Саввіна відомо дуже мало. Він жив в III столітті нашої ери. Був головою міста Гермополя (Єрмополя) в Єгипті. В часи гонінь на християн при імператорі Діоклетіані, який славився жорстокістю боротьби з християнським віросповіданням, Саввін сховався в селі. Його вмовили на це друзі по вірі. Вони не хотіли втратити свого товариша і наставника.

Але жебрак, якому Саввін до цього багато разів допомагав грішми та харчами, продав його за дві золоті монети. Він дізнався про те, де ховається святий і його друзі. Чоловіків схопили і доставили на суд до правителя. Після того, як вони одностайно відмовилися змінити свою віру і принести жертву язичницьким ідолам, їх піддали безлічі жорстоких тортур, а потім втопили в Нілі. Це трапилося у 287 році.

Традиції та обряди

У давнину чоловіки в цей день оглядали вози на предмет поломок, обновляли голоблі, колеса, обода. До цього часу танув сніг, а дороги підсушували вітри і сонце. Сані вже не підходили для їзди. Необхідно було пересідати на вози. Після зимового простою вони часто вимагали невеликого ремонту.

Традиція огляду техніки збереглася і до наших днів. Чоловіки і жінки присвячують Саввін день своєму транспорту. Настає пора його «перевзути», перевірити оливу, гальмівну рідину, відбалансувати колеса, оглянути підвіску, пильовики та інше. Багато станцій техобслуговування 29 березня працюють «до останнього клієнта».

  2 грудня День Авдія: історія, традиції та прикмети свята

Починається сезон мотоциклів, скутерів та велосипедів. Їх господарі не менше піклуються про свій транспорт. За традицією, в цей день вони роблять перший весняний виїзд.

Прикмети

  • Якщо 29 березня тепло, то весна буде такою ж.
  • Хмари пливуть високо — чекай доброї погоди.
  • Одночасний приліт великої кількості птахів говорить про те, що сезон буде теплим.
  • Горобці купаються і голосно цвірінькають, значить, дні будуть погожими.
Традиції Прикмети Свято православне

Залишити відповідь