В цей день не можна проводити вдома генеральне прибирання, а також ремонтувати взуття.

День Агея відзначається 29 грудня, перед самим Новим роком. Цей день присвячений чистоті духовній. У церквах вшановують пам’ять пророка Агея. Ставлять свічки за здоров’я рідних, і просять про заспокоєння душ мертвих. Готуються до Святок і ворожать, інформує Ukr.Media.

По погоді в цей день судили про майбутню весну, пророкували, яким буде літо.

Історія свята

Назва свята походить від імені святого пророка Агея, який жив у VI столітті до н.е., за часів Вавилона. Даних про нього практично не збереглося. Відомо лише, що Агей народився у Вавилоні, а в юності переселився в Єрусалим. Ще в молодості він передбачив звільнення іудейського народу з єгипетського полону. Аггей все життя віддав на служіння Господу. Він наставляв людей при будівництві другого Єрусалимського храму, на місці руїн Соломонового храму. Закликав володарів допомагати будувати храм. Пророкував, що майбутній храм стане божественною обителлю. Сюди будуть стікатися паломники з усіх кінців світу. Пророк Агей дожив до кінця будівництва храму, проводив там сповіді. Після смерті був похований в Єрусалимі.

Християни вірили, що Агей був посланцем Бога. Його пророцтва збувалися. Через нього віруючі спілкувалися з Господом, просили поради і настанов.

Агей завжди турбувався про душевну чистоту людей, намагався наставити їх на шлях добра і взаємодопомоги. Засуджував байдужість і лінь. Схвалював працьовитість і сам був прикладом для наслідування. Церква звела Агея в лик святих. Його зображують добрим лисим старцем з невеликою бородою.

Традиції та обряди

Вважається, що Святий Агей допомагає душам померлих людей знайти шлях в інший світ. Він є покровителем чистих душ. До цього святого моляться про те, щоб він допоміг зберегти чистоту душі, і наставив на шлях істинний. В день Агея заведено очищати душу від образ, зла, заздрості. Просити вибачення і самим прощати. Віруючі християни ходять до церкви сповідатися.

  Нікі Мінаж завершує свою кар'єру співачки

29 грудня — один з останніх днів року. Потрібно підводити підсумки минулого року, і будувати плани на майбутній рік. Настав час приймати рішення і визначатися з майбутнім. А святий Агей обов’язково допоможе, якщо до нього помолитися.

Також заведено позбавлятися від старих непотрібних речей, повертати борги, закінчувати старі справи, щоб зустріти Новий рік по-новому без обтяжень.

Робота кипить, повним ходом йде підготовка до майбутніх свят. Жінки готують частування, прибирають будинок, перуть. Чоловіки оглядають господарство, лагодять поламане. Викидають не потрібне начиння.

У цей день пророкують, яка буде погода на Святки. Для цього у вогонь кидають сніг. Якщо полум’я згасне, буде тепло.

Прикмети

Головна прикмета в Агеїв день — іній. Якщо з ранку всі дахи, паркани і дерева в інії, на Святки буде хороша тепла погода. Є й інші прикмети, що вказують на погоду в майбутньому році:

  • Якщо день морозний, то січень і лютий будуть суворими.
  • Якщо день вітряний і сніг збирається біля парканів, урожай не вродить.
  • Яка погода в день Агея, таким же буде і квітень.
  • Вікна повністю вкрилися візерунками, січень видасться морозним.
  • Дим з пічної труби стовпом йде — до морозу, стелиться по землі — до потепління.
  • Кола навколо Сонця — до похолодання.
  • Суха погода, без снігу — до посухи влітку.