3 червня – Оленин день: історія, традиції та прикмети свята. Якщо сьогодні одягнути одяг білого кольору — можна помиритися чи залагодити конфлікт, навіть дуже серйозний та тривалий.

Християнство вельми давня релігія зі складною і насиченою історією. Тому не дивно, що практично кожен день православного календаря відведений на шанування конкретної історичної фігури святого, інформує Ukr.Media.

Згідно з каноном 3 червня настає пора вшанування рівноапостольних царя Костянтина Великого і матері його Святої цариці Олени. У народі свято носить назву Оленин день.

Історична довідка

Високого звання Рівноапостольних цариця Олена, що правила в Константинополі в 3 столітті н. е.? з сином були удостоєні за затвердження християнства в якості основоположної офіційної релігії Римської імперії.

Олена народилася в звичайній селянській родині в 248 році (за іншими джерелами 250 р. н. е.) в провінційному селищі Дрепан (суч. Туреччина). З дитинства Олена володіла досить гострим розумом, що дозволило їй перебратися в столицю провінції Візантій і отримати досить непогану релігійну освіту. У місті дівчину примітив префект Галлії (суч. Франція) Констанцій Хлор, і з наложниць вона швидко стала офіційною дружиною найвпливовішого патриція.

У 272 році н. е. Олена народила префекту сина Костянтина, який в результаті смути, що коїлася тоді серед римської знаті, серії вбивств за змовою і повстань, які послідували за ними, зрештою виявився компромісною фігурою на троні єдиного римського імператора.

Під впливом матері Костянтин переніс столицю імперії у Візантій (пізніше перейменований на його честь) і видав указ про офіційне присвоєння християнству статусу державної релігії.

Легенди свідчать, що коли Олені виповнилося 80 років, уві сні до неї з’явився ангел Господній і наказав відправитися в Єрусалим, щоб вказати людству «на те, що раніше було приховано». Олена не посміла не послухатися і в 326 році прибула в Юдею, де за вказівками того ж ангела розшукала хрест, на якому розіп’яли Спасителя. Через чотири роки після здобуття реліквії, Олена мирно померла вдома, в ліжку, в місті названому на честь її сина.

  Нотр-Дам можуть і не відновити повністю, - настоятель

Традиції та обряди

На Оленин день дівчата традиційно підносять благання святій Олені про вдалий устрій їх подальшого життя.

Якщо протягом трьох діб після посадки насіння зійде, то згідно з повір’ям, господиня двору вночі повинна протягнути ношене чоловіче взуття від порога будинку до грядок з огірками і залишити його там, тим самим «заговоривши» урожай.

Доброю ознакою вважалося, коли огіркові сходи повністю обплетуть взуття. Тоді вже зростання рослин можна було облагороджувати за допомогою системи мотузочок і кілків.

Третього червня жінки не заплітали кіс. Було прийнято вважати, що в цей день волосся «відпочиває» і набирається сили і міцності на весь рік.

Народні прикмети

  • Якщо з вечора Місяць видно — завтра буде негода;
  • На горобині суцвіть багато — урожай льону цього року буде рясним;
  • Яка погода стоїть в цей день — така і буде в перші 2 тижні вересня;
  • Якщо з ранку дощитиме — негода буде стояти найближчі 3 дні;
  • В цю пору в лісі зозулю почути — до багатства і великої удачі, дятла — навпаки.