Як захиститися від невдач сьогодні?
Православні християни 3 грудня вшановують святителя Прокла, архієпископа Константинопольського. У народному календарі називається дата День Прокла, інформує Ukr.Media.
Ким був святий Прокл?
Проживав Прокл в IV-V століттях, і з юності проводив час в молитвах. Він був учнем Іоанна Златоуста, який поділився з юнаком своїми знаннями і навчив ораторської майстерності.
Він же висвятив Прокла в сан диякона, а потім пресвітера. Коли вчитель помер, Прокл зайнявся проповідуванням в храмах, багато дбав про нещасних і вбогих, чим заслужив пошану у прихожан, і здобув любов оточуючих.
Які на цей день обряди і традиції?
На Русі з Дня Прокла встановлювався санний зимовий шлях. Після осінніх дощів до 3 грудня дороги вже добре просихали, покривалися пухнастим снігом, і можна було їздити на санях, не побоюючись, що застрягнеш у дорожній багнюці.
Ранок наші предки починали з молитви святому Проклу, просили захистити від неприємностей у дорозі і послати безпечні і вдалі поїздки на санях.
3 грудня у слов’ян не прийнято було ходити в лазню, в народі боялися потрапити під вплив нечисті, тому миття переносили на будь-який інший день.
Біси ж не тільки самі пакості чинять, але й людей підштовхують на вчинення необдуманих поганих вчинків. Святому Проклу також молилися, щоб захистив від нечистої сили і від усього поганого.
Сьогодні захистіть себе та свою родину від невдачі
У День Прокла на Русі було прийнято проклинати всяку підземну нечисть, щоб вона не змогла висунутися назовні. Так як на вулиці зимовий холод стояв, злі сили намагалися пробратися в людські домівки, і робили це вночі, коли всі спали.
Щоб уберегти себе і близьких від нечистої сили і від невдач, які вона насилає, наші предки проводили 3 грудня нескладні обряди.
Нечисть може в оселі пробиратися через відкриті отвори (димохідні труби, вікна, двері, каміни, печі, вентиляційні решітки). Тому перед тим, як лягати спати, пройдіть по будинку і тричі перехрестіть все, а ще краще з вечора збризкайте освяченою водою.
Намагайтеся не залишати на ніч не прикритий посуд. Якщо це графин, таз або відро з водою, які без кришки, то покладіть зверху дві палички хрестоподібно. При цьому прочитайте замовні слова:
«Хрест, ти наш Охоронець і Спаситель, ти храму краса і похвала Богу, ти дияволу куля й сатані виразка. Рятівний хрест в руках у мене, від мого дому отшатнись, сатана. Амінь».
Всі ми з дитинства привчені мити руки перед їжею, але не кожен дотримується цього правила. Запам’ятайте, сідати їсти з немитими руками не можна не тільки з гігієнічних міркувань, а й щоб захистити себе від витівок нечисті.
У народі вірили, хто з брудними руками за стіл сів, разом з ним будуть біси обідати. Якщо так трапляється, що їсти вам доводиться в такому місці, де немає поблизу води, то обітріть руки гарненько носовою хусткою і подуйте на долоньки, як би зганяючи з них нечисту силу.
У слов’ян здавна існували прості правила прийому їжі, які перевірені часом і допоможуть вам захиститися від злих духів і невдач:
• Ніколи не їжте опівночі, це час диявола.
• За столом не лихословте, нікого не обзивайте і не лайте, не шуміть. Наші предки вірили, якщо люди за столом скандалять і кричать, то в цей час їм у посуд біси плюють.
• Слідкуйте за тим, щоб на столі не виявилося зайвого посуду (ложки, чарки, тарілки), нечисть вважає, що це поставлено саме для неї.
• Ногами за столом не гойдайте (в цей час на них чорти гойдаються).
• На Русі завжди, перед тим як щось пити або їсти, хрестилися.
І ще намагайтеся не спати, роззявивши рота, й не позіхайте, коли читаєте молитви. У цей час у відкритий рот може нечиста сила залетіти.
Погодні прикмети на 3 грудня
-
Сьогодні поспостерігайте за небом. Якщо перисті хмари утворюють довгу вигнуту смугу, то чекайте сильну заметіль в найближчі дні.
-
Скоро нагрянуть тривалі і сильні морози, якщо в День Прокла зайці глибше в кучугури зариваються поблизу людських поселень.
-
Сильна хуртовина почнеться, якщо 3 грудня снігурі розсвистілись, а сороки під дахом або карнизом ховаються.
-
Якщо сніг сипле в День Прокла, значить, 3 червня на Олену неодмінно буде дощ.