Як програти хвороби за допомогою народного ритуалу.

В православ’ї 3 квітня згадують святителя Фому патріарха Константинопольського. Дата за народним календарем називається Фомін день або свято Водяного, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Фома?

Жив Фома в Константинополі в VI-VII століттях. Перебував на службі дияконом, ключарем, а в 607 році після смерті чинного патріарха Киріака його звели на патріарший престол.

Під час його патріаршества сталося грізне знамення — коли йшов хресний хід, хрести раптом стали битися один об одного і ламатися. По роз’ясненню відомого старця Феодора Сікеота це означало церковні чвари і прийдешні біди.

У жаху Фома став просити старця молитися, щоб Бог забрав його в інший світ раніше, ніж здійсниться знамення.

Так і сталося. Господь забрав душу Фоми в 610 році, і здійснилися страшні знамення — його наступник патріарх Сергій впав у єресь.

Які на цей день існують традиції і обряди?

На Русі 3 квітня останній раз їздили на санях, потім чистили їх, просушували і прибирали до наступної зими в сараї.

Також селяни змінювали і взуття — ховали валянки, а діставали постоли з берести. Такий звичай не втратив своєї актуальності і в наші дні. Саме час привести в порядок взуття — почистити черевики з чобітьми, обробити спеціальними кремами і прибрати на зберігання до нового сезону.

У народі вірили, що 3 квітня прокидається після зимової сплячки сердитий і голодний Водяний. Серед рибалок було заведено задобрювати його медом і хлібною скибочкою, монетами, щоб він рибку по різних сторонах не розганяв, а посилав вдалу рибалку.

Сьогодні народна магія допоможе вам здолати недуги

Наші предки 3 квітня йшли вранці в храм, де молилися святому Фомі про зцілення від різних недуг. А в домашніх умовах в день його шанування можна провести нескладні ритуали на швидке одужання.

  Японський народ вийшов на вулицю з акціями протесту проти весілля принцеси Мако

Обряд на воду

Виконувати такий ритуал потрібно перед сном. Наберіть ванну теплої води і киньте в неї п’ять столових ложок звичайної (можна морської) солі. Протягом півгодини полежіть в солоній воді, потім обітріться насухо рушником і одягніть чистий одяг.

Зачерпніть з ванної відро води, решту можете спустити. Ідіть тепер на вулицю і вилийте воду під самий корінь якого-небудь чагарнику або дерева. Скажіть при цьому замовлений текст:

«Поки у воді лежала, усі болячки з себе змила, і геть їх тепер відправила. Всі недуги в землю пішли, мені жодної не залишилося».

Обряд на перехресті

Для його проведення вам знадобиться нова мотузка. Порахуйте всі хвороби, які турбують вас на цей час (і серйозні, і легкі), і зав’яжіть таку ж кількість вузлів на мотузці.

При цьому, зав’язуючи кожен новий вузол, вимовляєте вголос назву захворювання. Наприклад, панкреатит — перший вузлик — анемія — другий вузлик — шлункова виразка — третій вузлик і так, поки не зав’яжете всі свої болячки.

Порахуйте, скільки вийшло вузликів. Стільки свічок потім вам потрібно буде купити і поставити в церкві за своє здоров’я.

Тепер вирушайте на безлюдне перехрестя, прихопивши з собою мотузку з сірниками. Станьте в центрі і підпаліть мотузку. Поки вона горить, скажіть замовні слова:

«Чортики, братики, швидкі хлопці. Нумо, скоренько прибігайте і всі мої хвороби забирайте. Будете тепер на вузлах моїх кататися, а мені навіки без недуг залишатися. Язик, ключ, замок. Амінь».

Йдіть додому, по дорозі не зупиняйтеся ні з ким, не озирайтеся назад і не розмовляйте. Відразу ж зайдіть у храм і поставте про здоров’я свічки.

Якщо ви виконували ритуал у вечірній час, коли церква вже закрита, то сходіть і поставте свічки завтрашнім ранком.

  Прикордонники не видавали Аліні Паш довідку про поїздку в Крим

Погодні прикмети на 3 квітня

  • Погода найближчими днями буде теплою, але дощовою, якщо сьогодні на небі сині хмари.
  • Літо очікується урожайне, якщо 3 квітня чути гуркіт грому.