Позбавтеся життєвих проблем, не пропустіть можливість магічної ночі!

Стародавні слов’яни 7 липня відзначали одне з найбільш шанованих і важливих свят — Івана Купала. Дата за народним календарем називається Купальник, перший покіс, Іван-травник, Предтеча або просто Іванів день, інформує Ukr.Media.

Що означає свято Івана Купала?

У стародавніх східних слов’янських народів це був день найвищого природного розквіту. Велике свято припадає на 7 липня і в православному світі — Різдво Іоанна Хрестителя. Оскільки обидва свята на одну дату припали, народ з’єднав язичницького бога родючості зі святим Іваном, і вийшов Іванів день.

Які на цей день існують обряди і традиції?

Наші предки 7 липня обов’язково вирушали шукати мурашник, щоб зібрати мурашину олію. Вона здатна від будь-яких недуг зцілити.

На Русі ніч на Івана Купалу всі проводили без сну — і старий, і малий. Але це не заважало селянам рано вранці за покіс прийматися. Адже купальські ритуали надають людині енергію, сили і міцне здоров’я.

Як тільки сонечко почне сходити 7 липня, треба збирати росу. Якщо в цей день вмитися нею, то ніякі очні недуги вас не здолають.

Обов’язково потрібно в день Івана Купали зануритися в природне водоймище. Хто скупається, той весь рік здоровим проживе.

Не пропустіть цей важливий день, позбавтеся від життєвих негараздів і станьте щасливими!

На Русі це свято з нетерпінням чекали. Адже на Івана Купала трави, вода і вогонь особливу чудодійну силу мають. Люди використовували їх, щоб залучити в своє життя усілякі блага, любов і везіння.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Наприклад, закоханим обов’язково треба піти до купального вогнища, взятися за руки і стрибнути через вогонь. Тоді вони довге і щасливе життя проживуть разом до глибокої старості.

  Дмитро Комаров показав унікальні кадри загубленої пустелі Ленсойс-Мараньєнсіс

Ритуал, щоб позбутися негараздів

Вночі на 7 липня підсядьте тихенько до купальського вогнища, на полум’я уважно подивіться і духа вогню попросіть, щоб всі неприємності і проблеми з вашого життя він випалив.

Порийтеся у своїй пам’яті і пригадайте все погане, що заважає вам спокійно та радісно жити. А тепер уявіть подумки, як все це погане згорає в жаркому полум’ї і залишає після себе лише жалюгідну купку попелу.

Ритуал, щоб повернути колишнє кохання

Якщо раптом у подружніх стосунках ви відчули охолодження або розлучилися з коханою людиною, цей обряд, проведений 7 липня, допоможе повернути колишнє кохання.

Вночі на 7 липня зберіть гілочки берези і сплетіть з них віник для лазні. Тепер йдіть у лазню, партеся і віником себе пошмагайте, приказуючи такі слова:

«Як до тіла мого банний лист причепився і приліпився, такий же липкий до мого тіла буде коханий чоловік (назвати ім’я коханого чи чоловіка). Чіпляйся, ліпись, прикріпляйся і ніколи від мене не віддаляйся».

Також сімейне щастя можна зберегти за допомогою квіток іван-да-мар’я, зірваних в Іванів день. Крім того вони надійно захистять житло від всякої нечисті.

Ритуал, щоб вдало одружитися

Якщо молода дівчина ніяк нареченого не знайде і весільну сукню не надіне, то сьогоднішнє свято допоможе їй в пошуку другої половинки.

7 липня потрібно зібрати дванадцять різних трав. Купальські рослини мають дуже сильний магічний вплив. В обов’язковому порядку серед зібраних трав мають бути чортополох і папороть. Коли дівчина буде спати лягати після святкових гулянь, то трави потрібно просто під подушку помістити.

Прикмети погоди на 7 липня

  • Якщо в ніч на 7 липня багато зірок на небі, значить, цього літа буде щедрий грибний урожай.
  • Сильна гроза в Іванів день передвіщає убогий урожай горіхів восени, велика частина з них виявляться порожніми.
  31 травня — день Федота: історія, традиції та прикмети свята