В цей день не можна бажати людям здоров’я.

Петро-напівкорм — православне свято, яке відзначається 3 січня. У цей день віруючі вшановують пам’ять святого апостола Петра. Свою назву свято отримало тому, що до цього часу домашні тварини з’їдали майже половину запасів корму, а апостола Петра вважали покровителем худоби, інформує Ukr.Media.

Історія свята

З біблійного оповідання ми дізнаємося про те, що проста і неосвічена людина, що промишляла риболовлею, стає однією з дванадцяти апостолів Христа. Як же це могло бути?

Андрій, брат Петра, привів його до Ісуса, щоб показати Месію, якого так довго чекали євреї. Сумніви розвіяли чудеса, здійснені Ісусом: зцілення тещі Петра, величезний рибний улов, воскресіння дочки Іоіра та інші. Петро вирішив твердо слідувати за Ісусом і обіцяв бути вірним Христу до самої смерті.

Через людську недосконалість і страх перед людьми апостол тричі відмовився від цього шляху, але пізніше, усвідомивши і розкаявшись, очолив християнські збори. Він сміливо і рішуче виступав перед тисячами людей, відстоюючи ідеї християнства. Петра садили у в’язницю, били батогами, забороняючи проповідувати, але він був непохитний.

Апостола Петра поважали в християнських громадах, але він не був вище інших і не користувався особливими привілеями.

Традиції та обряди

У день Петра-напівкорма здавна було заведено спостерігати за погодою, перевіряти і оглядати запаси корму для тварин, підраховувати насіння для посіву.

Людям потрібно було прожити ще половину зими, можливо, більш люту і важку. Ось і просили селяни Петра про допомогу.

У забобонному страху віруючі намагалися не виконувати таку роботу, яка пов’язана з колючими, ріжучими предметами, що нагадують зуби хижаків.

Для надійного захисту придумали оберіг: залізний ланцюг вішали на вогнище, а до нього підв’язували каміння за кількістю тварин або великий ключ.

  Катерина Санниця 7 грудня: історія свята, традиції та прикмети

Прикмети

  • Завірюха і заметіль в день Петра-напівкорма вказує на те, що літо буде дощовим і холодним.
  • Сухий і пекучий мороз — навпаки, літо буде спекотним і посушливим.
  • Північний вітер — до поганої погоди.
  • Яскравий місяць, мерехтливі зірки — мороз посилиться і довго протримається.
  • Сонячна і безвітряна погода — до ранньої весни і теплого літа.
  • Вогняний захід говорив про зміну вітру і посилення морозу.