Цей день наші предки вважали несприятливим для здійснення угод, покупок, вирішення фінансових питань.

В православ’ї 31 березня вшановують святителя Кирила, архієпископа Єрусалимського. У народному календарі дату назвали день Кирила, інформує Ukr.Media.

Ким був святитель Кирило?

Жив він у Єрусалимі в IV столітті. Батьки виховали його суворо і благочестиво, дали прекрасну освіту. Досягнувши повноліття, Кирило вирішив прийняти чернечий постриг. У тридцятирічному віці його посвятили в пресвітери. У 350 році після того, як архієпископ Єрусалиму пішов в інший світ, Кирила призначили на його місце.

Які на цей день існують традиції й обряди?

В останній березневий день слов’яни намагалися в гості не заходити, бо згідно з народними повір’ями, 31 березня в чужому домі своє везіння можна залишити.

Якщо так виходить, що на цю дату випало якесь сімейне торжество (річниця весілля у родичів, день народження тощо), куди ви не можете не піти, то, йдучи з будинку, тричі перехрестіть вхідні двері.

А коли з гостей зберетеся йти, тихенько скажіть:

«Все своє додому назад забираю, нікому і нічого не залишаю».

Щоб не накликати на сім’ю цілий ряд дрібних життєвих проблем, ніхто з домочадців не повинен сьогодні підстригати волосся з нігтями.

На Русі більшість звичаїв цього дня люди пов’язували з немовлятами. Якщо така маленька дитина в хаті є, то 31 березня хліб з сіллю займати нікому не можна, інакше віддасте з ними щасливу і вдалу долю немовляти. А коли будете ввечері купати немовля, нікому вхідні двері не відкривайте, як би наполегливо не стукали.

З грошима сьогодні справ не майте, краще всі фінансові питання перенести на завтра!

На Русі день Кирила вважався несприятливим для того, щоб питання грошові вирішувати, робити великі покупки, здійснювати операції.

  Ані Лорак поділилася знімками, на яких позує разом з дочкою Софією у розкішному вбранні українського дизайнера

Будь-яка фінансова угода виявиться невигідною, куплена сьогодні техніка поламається, річ швидко зноситься, а укладені контракти успіху не принесуть. Тому будь-які питання, пов’язані з грошима, постарайтеся вирішити напередодні або вже чекати до завтрашнього дня.

Хочемо підказати ще кілька перевірених століттями забобонів на те, щоб завжди поряд із вами була фінансова удача. Напевно хтось стикався з ситуацією, коли зарплата пристойна і стабільна, а зібрати велику суму не виходить, грошики наче тануть або витікають. Щоб цього уникнути, дотримуйтеся народних прикмет.

 • В день зарплати не можна з неї витрачати жодної монети або банкноти. Всі гроші повинні першу ніч переспати вдома, тоді до наступної зарплати у вас буде все стабільно в фінансовому плані.
 • Коли берете здачу, не кидайте її в гаманець, не дивлячись, обов’язково рахуйте. Грошики, як відомо, люблять, щоб їх перераховували.
 • Які б операції з грошима ви не проводили (купуєте щось, займаєте комусь або самі позичаєте) пам’ятайте золоте правило — віддавайте купюри з монетами правою рукою, а забирайте лівою.
 • Слідкуйте за тим, щоб у будинку був тільки один віник. Якщо купили новий, старий відразу ж утилізуйте. У слов’ян вважалося, що кілька віників не дають зібратися грошам, розносячи їх по різних кутах.
 • Не тримайте вдома гроші, які вам дісталися нечесно (виграш в ігри, знайдений чужий гаманець з великою сумою). Їх треба відразу витрачати. Ці гроші володіють легковажною енергією, вони не здатні накопичуватися і збільшувати ваш фінансовий стан.

Якщо хочете, щоб у вашому житті ніколи не було фінансових втрат, непередбачених витрат і бідності, запам’ятайте ці прості, але дуже важливі забобони:

 • Ніколи не тримайте у відкритому вигляді унітаз, відро для сміття. Закривайте їх кришкою.
 • Не тримайте ключі й монети з купюрами на кухонному столі, особливо вночі.
 • Не ставте порожні пляшки на стіл.
 • Не рахуйте гроші, не займайте і самі не позичайте після того, як зайде сонце. Будь-які операції з фінансами виконуйте тільки при денному світлі.
 • Категорично забороняється свистіти в будинку.
 • Увечері, після заходу сонця, сміття з хати не виносьте.
  Названо переможців «Книги року BBC-2020»

Ще кілька порад для того, щоб залучити в будинок гроші:

 • У кожній кімнаті по всіх кутах покладіть дрібні монети. Сховайте кілька штук під скатертину на обідній стіл, і нехай постійно там лежать.
 • Посадіть грошове дерево і трепетно доглядайте за ним.
 • Купіть акваріум і пустіть в нього хоча б одну золоту рибку.

Прикмети погоди на 31 березня

 • Якщо в день Кирила вперше цієї весни помітите комарів, значить, скоро чекайте різкого потепління.
 • Весна очікується рання, дуже сонячна і тепла, якщо сьогодні вже мати-й-мачуха цвіте.