31 березня — Кирило — Дери полоз: історія, традиції та прикмети свята. Сьогодні не можна займати і позичати гроші, щоб не було багато боргів цього року.

Кирило — Дери полоз — народне свято, яке відзначається 31 березня. Народна культура славиться своїми святами і прикметами і це свято — не виняток. Православний календар в цю дату святкує день вшанування святого Кирила. Свою назву свято отримало через те, що їздити по дорогах на санях стає складно, а часом і зовсім неможливо, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Святитель Кирило народився в 4 столітті в Єрусалимі, у родині, глибоко занурену в церковне життя. У день повноліття він прийняв чернечий постриг. Поступово він займав більш значущі позиції в церкві, але його погляди завадили йому і через них він був змушений покинути місто. Кирило не підтримував аріанське вчення.

Під час голоду він дбав про його населення, розпродаючи своє майно і ділячись їжею з оточуючими. Після він став продавати майно церкви, гроші також йшли на прожиток місцевим жителям. Прихильники аріанського вчення цей його вчинок звернули проти нього і звинуватили у всіх проблемах міста його.

Вигнаний Кирило знайшов притулок в Тарсі, але влада і тут його знайшла і посадила під арешт. Тільки після зміни влади він зміг вийти на свободу, але з поточним правителем не міг займатися своєю діяльністю. Зміна уряду знову вплинула на його діяльність, його знову вигнали. Тільки наступний правитель був справедливим і повернув його в місто, а також відновив всі його досягнення в церкві.

В результаті його життя було написано багато праць, серед яких 2 великих повчання і 23 праці.

Традиції та обряди

Є кілька традицій, які заведено робити на свято:

  • Заведено звертатися з проханнями про дощ.
  • Для лікування грижі звертатися до цілителів.
  • Єдиною діяльністю знахарів в цей день було формування у людей захисту від нещасних випадків.
  У Львові помер народний артист України Богдан Козак

Прикмети

Якщо в цей день було сонячно, і свої квіти розпускала мати-й-мачуха, то наближалося настання теплого весняного періоду. Якщо зберігалася холодна погода, то можна було очікувати заморозків у квітні.

Люди вірили, що в цей день не можна ходити в гості, а також пускати незнайомих на свій поріг. У першому випадку вони могли залишити свою удачу, у другому могли забрати щастя з дому.

Про наближення тепла також свідчили лебеді, які прилетіли, і комарі, які прокинулися.