31 жовтня — день євангеліста Луки: історія та традиції свята. Сьогодні не можна сваритися, злитися та ображатися. Краще зробити щось хороше для своїх рідних та близьких.

Апостол від 70-ти Лука шанується церквою як проповідник, цілитель, автор одного з Євангелій — третьої книги великого Нового Завіту. Його ж перу належить твір “Діяння апостолів”, що представляє собою опис пост євангельських подій. 31 жовтня відбувається день пам’яті євангеліста Луки, в народі більш відомий як Лука Голодний, інформує Ukr.Media.

Історія житія святого

Згідно з Писаннями Лука був родом з Антіохії. Почувши про Ісуса у свідомому віці віруючий відправився з рідного містечка у велику за тими мірками Палестину. Гаряче сприйнявши вчення Сина Божого Лука став найближчим до Христа, одним з його 70-ти учнів апостолів; він же був посланий з іншими послідовниками на першу проповідь в маси ще за життя Месії.

Згодом праведник вирушив у другу подорож апостола Павла, організовану з місіонерською метою, і з цього часу євангелісти стали нерозлучні у своєму життєвому шляху. Коли Павла залишили всі наближені і друзі тільки Лука залишився вірний йому, продовжуючи ділити прикрощі і негаразди страстотерпства. Після смерті близької йому людини антіохієць відправився з проповідями в Лівію, Єгипет, Ахайю і Фіви. В останньому місті благочестивий чоловік прийняв мученицьку смерть, ледь досягнувши 84-річчя.

Згідно з переказами мученик був знатним іконописцем, який подарував християнському світу близько 10 ликів Богоматері. В цілому апостолу приписують авторство більше 50 ікон.

Звичаї святкування народно-християнської дати

Кожен віруючий вважав своїм прямим обов’язком з’їсти напередодні торжества хоча б трохи корисного плоду — цибулі, щоб зміцнити імунітет, відвадити хвороби на весь майбутній рік. Вважали, що таким чином можна зцілити навіть хронічні захворювання. Крім цього цибулю використовували місцево — товкли кашку в ступах і наносили на ділянки ран, які незабаром після таких маніпуляцій затягувалися. Завдяки лікувальним властивостям рослини, про неї створили масу приказок і прислів’їв:

  • Цибуля та баня всі хвороби поправлять;
  • Цибуля добра і в борщі, і в боях;
  • Їж цибулю від семи недуг;
  • З’ївши цибулю позбавляєтесь від мук.
  Ольга Фреймут відповіла на коментарі недоброзичливців з приводу своєї зовнішності

Протягом усього дня молилися святому апостолу про примноження життєвих сил і зцілення хвороб очей. Оскільки сам Лука Антіохійський був іконописцем і здатний був лікувати нужденних, християни бачили в ньому покровителя всіх художників, творців образів, а також лікарів і медичного персоналу.