Не пропустіть можливість змити негатив сьогодні з допомогою води!

У православному світі 4 липня згадують святого мученика Юліана Тарсійського. Дата за народним календарем називається Ульянів день, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Юліан?

Народився Юліан в місті Аназаврі в Малій Азії, жив у III-IV століттях. Його батько був язичником і перебував на сенаторській службі. Мама сповідувала християнську віру, до якої долучила і сина. Коли глава сімейства помер, Юліан з матір’ю переїхали в місто Тарс.

Однак незабаром до влади прийшов жорстокий правитель Галерій Максиміан, який став гнобити християнську віру. Юліану запропонували відректися від своїх переконань, але він не зробив цього.

Тоді його піддали тяжким мукам — протягом цілого року водили по місту і били на очах у людей. Всюди за сином слідувала мати. Побачивши це, правитель наказав відрубати жінці стопи. Не витримавши болю і мук, вона померла.

Юліана помістили в мішок, туди ж напустили змій і скорпіонів, насипали пісок, зашили і кинули в море. Коли хвилі винесли на берег його мощі, то багато людей стало від них зцілюватися. Після цього мощі святого помістили в храмі.

Які в цей день існують обряди і традиції?

Наші предки в Ульянів день не вирушали в далеку дорогу і не починали нових справ. Старі (розпочаті раніше) проєкти і справи можна продовжувати. А на все нове сьогодні заборона, так як успішного завершення не буде.

Зате на річку або озеро 4 липня з самого ранку поспішали. У народі кажуть, що вода сьогодні особливої чистоти. Якщо скупатися, то можна змити з себе весь негатив.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Здавна повелося в цей день за плодовими деревами в саду доглядати. Так що, дачники та садівники, сьогодні приділіть особливу увагу деревцям.

  17 лютого – Микола Студений: історія, традиції та прикмети свята

Дівчата на Русі 4 липня з допомогою магічного обряду позбувалися обридлих женихів. Треба на чистому аркуші паперу написати ім’я настирливого залицяльника, спалити і попіл за вітром пустити. Після такого ритуалу він відстане, а на його місці з’явиться новий суджений, який у всьому дівчину влаштує і одружиться з нею.

Липовий цвіт сьогодні має особливу цілющу силу. Не пропустіть цей день!

Згідно з народними повір’ями, до 4 липня липовий цвіт свою повну силу набирає. Тому в Ульянів день наші пращури неодмінно відправлялися його збирати. Сушили і до зими зберігали, щоб потім холодними вечорами заварювати і пити, як запашний чай або як засіб проти застуд.

Якщо когось з домочадців турбують головні болі, то треба йому на подушку покласти на всю ніч свіжий липовий цвіт. Хворобливі відчуття як рукою зніме.

Жінки на Русі вмивали липовим настоєм обличчя, після нього шкіра стає чистою і гладкою, як шовк. Приготувати настій нескладно — одну столову ложку квітів залийте однією склянкою окропу. Настоюйте пів години, процідіть і використовуйте.

Якщо у вас волосся слабеньке, і часто випадає, то зміцнюйте його свіжим соком з липових квіток.

Силу липового настою наші предки не лише для себе застосовували, але і для домашньої птиці, худоби. 4 липня відпоювали тваринку, якщо хвороба на неї звалилася. Липа і від недуги рятує, і від іншого негативу, який злі люди можуть насилати з заздрості.

На Русі суворо заборонялося липи рубати. Не можна цього робити ні 4 липня, ні в будь-який інший день. Хто липку зрубає, той на життєвому шляху загубиться, і незабаром смерть свою знайде.

Погана прикмета — якщо біля будинку гине або засихає липа. Значить, скоро в сім’ю нагряне велика біда.

  Alyona Alyona і Kyivstoner випустили спільний кліп Рятувальний круг

Прикмети погоди на 4 липня

  • Якщо сьогодні протяжний грім гримить, значить, скоро почнеться негода і затягнеться надовго.
  • Якщо в ніч на 4 липня навколо зірок спостерігаються кола червоного або білого кольору, значить, чекайте гарну погоду на найближчі дні.