Актуальні новини

59-ій окремій мотопіхотній бригаді ЗСУ, що дислокується на Вінниччині, присвоєне ім’я Якова Гандзюка

З нагоди Дня піхоти, яке сьогодні вперше відзначається в Україні, глава держави Володимир Зеленський присвоїв 59-ій окремій мотопіхотній бригаді почесне найменування імені Якова Гандзюка. Відповідний указ вже опублікований на сайті Президента України.
Про присвоєння почесного найменування у бригаді заговорили ще торік. Адже багато військових підрозділів уже носять ім’я видатних особистостей чи подій. Дуже важливо було обрати гідну постать, яка б надихала бійців на самовіддану службу. Тому тривалий час тривали консультації з місцевими істориками і краєзнавцями. Зупинилися на кандидатурі Якова Гандзюка – українського військового діяча часів Перших Визвольних змагань, отамана бригади армії УНР.

«Залучивши до даного питання фахівців-істориків, вивчивши біографії багатьох видатних людей, пов’язаних із нашим краєм, ми зупинили свій вибір на справді героїчній постаті. Ця людина – яскравий приклад патріотизму та гідності – віддала своє життя за свободу України. Він – наш земляк, народився у селі Багринівці Літинського району. В історії відзначився тим, що командував частиною І-го Корпусу, який затримував більшовицький наступ на Київ з півдня. Офіцер Гандзюк був взятий в полон і розстріляний разом з іншими героями», – написала у Facebook 59-та окрема мотопіхотна бригада ЗСУ.
Крім того, почесне найменування «імені князя Володимира Мономаха» отримала 53-та окрема механізована бригада Сухопутних військ Збройних Сил, а ім’я гетьмана Івана Мазепи присвоїли 54-ій окремій механізованій бригаді. Як зазначається в указі, що присвоєння почесних найменувань відбулося «з метою відновлення історичних традицій національного війська щодо назв військових частин, зважаючи на зразкове виконання поставлених завдань, високі показники в бойовій підготовці, а також з нагоди Дня піхоти».
Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина

  Василиса Фролова вперше вийшла у світ зі своїм обранцем

Залишити відповідь