Як правильно очистити і помити свій будинок перед святом.

Православні християни 6 квітня ведуть підготовку до одного з найсвітліших свят — Благовіщення. Також в цей день згадують преподобного Якова сповідника, преподобного Печерського постника Захарія і єпископа Селунського Артемія. Дата в народному календарі називається Переддень Благовіщення, день Артемія або Захарій-постник, інформує Ukr.Media.

Що означає Переддень Благовіщення?

Свято Благовіщення Пресвятої Богородиці — одне з двунадесятих. Воно встановлене православною церквою в пам’ять про подію, коли архангел Гавриїл приніс Діві Марії благу звістку про те, що вона зачала, і породить Сина Божого.

Щорічно воно святкується в один і той же день — 7 квітня. А дата напередодні отримала назву Переддень Благовіщення.

Які на цей день існують традиції і обряди?

До такого великого свята наші предки готувалися ґрунтовно і серйозно. Господині з раннього ранку прибирали у будинку, чистили все, перемивали і прали. Тому що завтра (7 квітня) такими господарськими справами займатися категорично забороняється. На Благовіщення навіть найменшу роботу вважають великим гріхом.

6 квітня було заведено перемивати підлоги в будинку не звичайною водою, а чудодійними трав’яними настоями. По всьому селищу до вечора тягнувся їх гіркуватий аромат.

А ввечері господарі за своїми дворами або всі разом на околиці села розводили багаття. В них палили весь непотріб, мотлох і сміття, що вигребли з житла при прибиранні. Вогонь цей вважався очисним, в нього також кидали з матраців стару солому, яку традиційно міняли в Переддень Благовіщення.

У ніч з 6 на 7 квітня люди вирушали в церкву на всеношну. Обов’язково потрібно було відвідати таку святкову службу незаміжнім дівчатам. Якщо дівчина від початку до кінця відстояла службу, то обов’язково протягом року під вінець піде з гідним нареченим.

  У Львові намалювали мурал, присвячений Петрові Франку

Прийміть сьогодні ванну з трав’яними настоями

Наші предки старалися одне із найбільших і світлих свят зустріти не лише в духовній чистоті, але і у фізичній. Після того, як завершували прибиральні роботи в будинку, обов’язково йшли паритися в баню.

Якщо у вас немає можливості піти сьогодні в парну, то прийміть домашню ванну, неодмінно з додаванням трав’яного настою.

Така корисна процедура має кілька позитивних ефектів:

• Тонізуючий. Вода комфортної температури, поєднуючись з цілющими травами, надає сприятливу дію на систему кровообігу, стимулює приплив сил і енергії, покращує загальне самопочуття.

• Захисний. Після такої трав’яної ванни стане міцніший імунітет, а це надійно захистить вас від простудних захворювань.

• Заспокійливий. Тепла водичка і грамотно підібрані лікарські рослини сприяють розслабленню, зняттю нервових перенапруг, тривог та стресів, покращують душевний стан.

• Очисний. Завдяки теплій воді шкіра розпарюється, і розширюються її пори. Розчинені у ванні мікроелементи цілющих трав легко проникнуть у відкриті пори і витягнуть через шкірний покрив шкідливі токсини. Трав’яна ванна помітно покращує загальний стан шкіри і зовнішній вигляд.

Найбільш корисні лікарські рослини для прийняття ванн — м’ята, звіробій, кропива, хвощ польовий, ромашка аптечна, липа, лаванда і деревій.

Як правильно готувати трав’яний настій для додавання його в ванну?

1. Візьміть 200 грамів збору лікарських трав, пересипте в тазик і влийте туди ж 3-4 літри окропу.

2. Зверху щільно прикрийте кришкою, закутати теплою ковдрою або пледом, і настоюйте пару годин.

3. По закінченні вказаного часу процідіть отриманий настій через марлю і вилийте у ванну. Тепер відкривайте воду комфортної для вас температури і набирайте повну ванну. Відразу відчуєте, як кімната наповнюється дивним трав’яним ароматом.

  Володимир Остапчук опублікував цікаве відео з новою дівчиною

4. Приймайте ванну не більш півгодини. Пам’ятайте, чим гарячіша вода, тим менше в ній слід лежати.

Прикмети погоди на 6 квітня

  • Літо буде теплим і багатим на горіховий врожай, якщо в Переддень Благовіщення гроза.
  • Якщо до сьогоднішнього дня весь сніг розтанув, значить, до наступної зими його більше не буде і заморозків не передбачається, встановилося остаточне тепло. А якщо подекуди сніжок залежався, то він ще буде довго танути, і весна обіцяє бути холодною.