Люди, які дотримуються посту, 6 січня нічого не їдять до появи на небі Вифлеємської (першої) зірки.

У православному світі 6 січня відзначається Різдвяний Святвечір, у цей вечір готуються до одного з найголовніших свят християнства. У народі Святвечір має кілька назв — Святий вечір, святвечір, багата кутя, інформує Ukr.Media.

Що означає Різдвяний Святвечір?

В цей день завершується тривалий Різдвяний піст. Згідно зі сформованими у православ’ї традиціям 6 січня усі постують особливо суворо до того, як з’явиться перша Вифлеємська зірка. В той момент, коли вона засяяла на небі, народився Спаситель всього людства — Ісус Христос. По цій зірці волхви і знайшли немовля.

Які на цей день обряди і традиції?

Як тільки на небі загоряється перша зірочка, це означає, що у світ прийшов Спаситель і настало велике свято Різдва. Всі члени родини сідають за накритим столом, на якому по числу апостолів повинні стояти дванадцять страв (обов’язково пісних).

Господині стелять на стіл білі скатертини, під них традиційно кладуть трохи сіна або соломи, яка символізує ясла народженого Ісуса.

Головні страви на столі — кутя. Варять кутю з рису або пшениці, присмачують медом. З неї починається трапеза.

Також на столі у Святвечір повинні бути присутні вареники з начинкою з картоплі чи капусти, пампушки, риба, горох, млинці, узвар, голубці, капусняк, каша, пиріжки та борщ. Страви з м’яса подають на святковий стіл уже з настанням 7 січня.

Напередодні Різдва на Русі суворо заборонялося рибалити та на полювання ходити. Якщо хтось порушить заборону, то весь наступний рік житиме в злиднях і бідах.

Вечір 6 січня проводять чисто в сімейному колі, без запрошення в гості знайомих і сусідів. Домочадці мирно спілкуються, не скандалять і не сваряться, не конфліктують і не з’ясовують стосунки. Спокійний вечір послужить гарантією такого ж мирного існування сім’ї на весь рік.

  Солістка "Время и Стекло" Надя Дорофєєва розповіла, які дії продюсерів їй не подобалися

Важливою традицією Святвечора вважається виготовлення родового рушника — своєрідного родинного оберега. Вранці 6 січня господині треба придбати лляний новий рушник, а ввечері прочитати над ним спеціальні замовні слова.

Коли серед членів сім’ї хтось хворіє, навіть досить серйозними недугами, рушником хворого обтирають, і настає одужання.

Гроші весь рік не переведуться, якщо отримаєте сьогодні нерозмінний п’ятак. Ще стародавні слов’яни виготовляли популярний амулет у вигляді нерозмінного п’ятака. Про нього навіть можна знайти згадування в билинах і казках.

Люди вірили, що такий монетці властива незвичайна магічна сила, і вона щоразу до свого господаря повертається.

Ця традиція дійшла і до нашого часу, нерозмінний п’ятак вважається свого роду талісманом, який притягує в сім’ю гроші і фінансову удачу.

Хочете, щоб у домі завжди статок був? Тоді не забудьте провести у Святвечір наступний ритуал:

1. 6 січня купіть в магазині або на ринку два однакових гаманці. Дешеві не купуйте, не скупіться, вибирайте гаманці добротні, хорошої якості.

2. Розплатіться за них великою купюрою, щоб продавець обов’язково дав вам здачу. Попросіть торговця, щоб серед здачі був п’ятак і нехай він сам помістить його в один з гаманців. Це і буде ваш нерозмінний п’ятак на майбутній рік.

3. На наступний день, у свято Різдва, другий гаманець подаруйте комусь із знайомих, рідним чи навіть сусідам, чий фінансовий добробут вищий вашого. Обов’язково в цей гаманець покладіть монетку з вчорашньої здачі, тільки не свою нерозмінну.

4. В момент, коли будете підносити подарунок, в думках прочитайте змову: «Скільки б зараз не віддала, у сто крат більше отримаю. Скільки грошей до тебе прийде, в сто разів більше і мені перепаде».

  Настю Каменських у новому образі порівняли з діснеївською принцесою

І тепер найважливіше — збережіть свій нерозмінний п’ятак до наступного Різдва. Ніде і ні за яких обставин ним не розплачуйтеся.

Погодні прикмети на 6 січня

  • Якщо ввечері напередодні Різдва розігралася сильна хуртовина, значить, майбутнім літом будуть добре роїтися бджоли.
  • В ніч на 7 січня треба поспостерігати за небом. Якщо воно все всипане зірками, значить, нинішній рік буде дуже багатим на врожай гороху, грибів, ягід і на приплід худоби.