Сьогодні залучаємо достаток у дім.

В православ’ї 6 травня згадують одного з найвідоміших християнських святих — великомученика Георгія Побідоносця. Дата за народним календарем називається Єгорій весняний (або день Єгорія), Юрій весняний, Георгій Хоробрий (або день Георгія Побідоносця), водоніс, скотопас, свято пастухів, інформує Ukr.Media.

Ким був святий Георгій?

Жив Георгій в Римській імперії в III-IV століттях. Його мама володіла багатими маєтками, тато був воїном. Георгій був розумний, відважний, відрізнявся незвичайною фізичною силою.

Коли помер його батько, Георгій вступив до правителя Діоклетіана на військову службу і вже незабаром значився серед улюбленців імператора. Після смерті мами двадцятирічному Георгію дісталося велика і знатна спадщина. І одночасно почалися переслідування християн.

Тоді Георгій віддав всю одержану спадщину нужденним людям і відкрито оголосив імператору про те, що дотримується християнської віри. За це його заарештували і піддали тяжким мукам — отрутами поїли, колесували, кидали в тісну темницю з кілками і в яму з непогашеним вапном.

Але Георгій постійно молився, і щоразу Господь залишав його неушкодженим і цілим. Тоді імператор Діоклетіан оскаженів від люті і наказав відрубати йому голову мечем. На момент смерті святому не було й тридцяти років.

Які на цей день існують традиції і обряди?

На Русі святий Георгій також шанується під іменами Юрій або Єгорій.

Георгій Побідоносець — покровитель землеробства. Сьогодні, за традицією, освячують поля і в молитвах просять святого дарувати щедрий урожай земних плодів.

Незаміжні дівчата в цей день вбиралися у свій кращий одяг, йшли в храм і просили Георгія, щоб послав їм гідних наречених.

У стародавніх слов’ян 6 травня влаштовували великі і галасливі гуляння з нагоди святкування Нового року.

  «Мистецтвознавці казали, що на витинанки в Україні немає моди»

Сьогодні можете поліпшити своє фінансове становище за допомогою народних обрядів!

Наші предки вірили, що Георгій протегує водойми, тому дата 6 травня і отримала в народі назву «водоніс».

В цей день освячували колодязну воду, після чого люди набирали її і несли додому. Кидали в воду вироби із золота або срібла, настоювали до вечора і кропили потім всі кути в домі. Так привертали у сім’ю достаток.

Коли зберетеся вдома щось мити (підлоги, вікна, дзеркала), то заздалегідь киньте у воду монетку і дайте настоятися два-три години.

Потім дістаньте монету, просушіть і покладіть в скарбничку, а заряджену воду використовуйте для прибиральних робіт. Наступного разу робіть точно також, тільки вже з новою монетою.

Якщо 6 травня почуєте кування зозулі, то беріть одразу в руки гаманець і трусіть ним так, щоб задзвеніли монетки. У народі кажуть, що після такого обряду протягом усього року будуть фінанси водитися.

Грошовий талісман з ефірною олією

Залучити грошовий достаток також допомагають ефірні олії, особливо олія пачулі. Використовуйте її для виготовлення своєрідного фінансового талісмана.

1. Відшукайте паперову купюру, на якій буде з ваших ініціалів хоча б одна літера.

2. Капніть на неї трохи олії пачулі і покладіть в гаманець окремо від інших грошей.

3. Не виймайте з гаманця купюру і не витрачайте, вона буде залучати гроші у ваше життя.

Прикмети, щоб у домі був достаток

• Ніколи не метіть підлогу після того, як сонце зайде.

• Чужих грошей не рахуйте. Більш вдалим у фінансовому плані людям не заздріть. Такі корисливі думки і почуття грошового благополуччя вам не принесуть.

• Намагайтеся грошей не займати, але якщо вже так сталося, то повертайте борги завжди своєчасно.

  Актор Максим Віторган розповів про своє життя після розставання з телеведучою Ксенією Собчак

• Ключі, ножі і гроші на ніч на столах ніколи не залишайте.

Погодні прикмети на 6 травня

  • Влітку чекайте багатого врожаю злакових культур, якщо сьогодні ллє дощ.
  • Найближчими днями встановиться по-справжньому літня погода, якщо 6 травня тепло.