Що можна, а що не можна робити сьогодні?

Православні християни 7 червня згадують третє обретіння глави Іоанна Предтечі. Дату у народному календарі називають Іван — медяні роси, день Іоанна Предтечі або просто Іванів день, інформує Ukr.Media.

Що означає сьогоднішнє свято?

Іоанна Предтечу по-іншому в православ’ї називають Іоанн Хреститель. Він — найближчий попередник Сина Божого, який передбачив його прихід і хрестив Ісуса в річці Йордан.

Іоанн прийняв свою смерть від усікновення голови мечем. Саме голова — найбільш шанована частина його мощей. Ця реліквія тричі губилася і знаходилася знову.

Третій раз припало на початок IX століття. У часи іконоборчих гонінь голова Івана була захована. Пізніше Константинопольський патріарх Ігнатій під час нічних молитов отримав підказку про місце зберігання голови.

Вона знову була знайдена в 850 році і перенесена на збереження в Константинополь. Тому свято і дістало таку назву — третє знайдення глави Іоанна Предтечі.

Які існують традиції і обряди на цей день?

Люди здавна помітили, що в Іванів день на листочках рослин липка і солодкувата на смак рідина проявляється. Народ назвав її — медяна роса. Таку росу вважали гнівом Господнім і намагалися по ній босоніж не ходити. Існує повір’я: хто по медяній росі пройде, на того важка хвороба нападе.

Сьогодні не прополюйте цибулю з морквою, інакше врожай буде мізерним.

Зате дата 7 червня дуже сприятлива для висадки капусти. У слов’ян було заведено займатися посадкою потай, аж надто побоювалися недоброго ока.

Садили капусту рано вранці і казали при цьому:

«Берися, паросток, і рости здоровим. Листя міцне виганяй та в тугий качан складайся».

Як сьогодні використовувати собі на благо цілющу силу води?

Воду по праву можна називати основою людського життя, адже існування без неї неможливе. Як кажуть езотерики: «Вода — субстанція всюдисуща», вона володіє унікальною здатністю до накопичення інформації.

  У Львові помер народний артист України Богдан Козак

З часом, коли накопиченої інформації буде багато, вода віддає її. У зв’язку з цим слов’яни будь-які контакти з водою вважали магічними обрядами. З нею пов’язано багато церковних ритуалів, так і чорні маги використовують воду для своїх страшних справ.

Купання в природних водоймах

У народі кажуть, що в Іванів день у всіх природних джерелах вода особливу цілющу силу має. Наші предки старалися 7 червня неодмінно скупатися в морі, річці або озері, вірили, що так можна позбутися від неприємностей.

Щоб купання у водоймі принесло ще більший ефект, вимовте при цьому замовні слова:

«Зверху і до самого низу ти течи, водиця-мила сестричка. Тіло, руки, ноги раби Божої (ім’я) омивай, хвороби тягучі геть виганяй. Ломоту і хворобу навіки неси, а замість них давай мені здоров’я і сил. В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь».

Але ввечері, і вже тим більше по ночах, до водойм не ходіть і у жодному разі не купайтеся. В цей час гуляє нечисть, і Водяний може на саме дно затягнути.

В народі існує такий звичай. Перед тим, як перший раз цього року зайти у водойму, щоб викупатися, поплавати, треба спочатку кинути скоринку хліба на воду. Це захистить при купанні і не дасть потонути.

Але якщо людина ще не викупалася, а корочка вже пішла на дно, це — застереження. Значить, відкрита вода становить небезпеку, і плавати у водоймах цього літа більше не потрібно.

Банні купання

Якщо поплавати в природних водоймах сьогодні не виходить, вирушайте в сауну (або баню). У слов’ян лазня вважалася місцем з найсильнішою енергетикою. Тому в лазню йшли тільки у доброму гуморі, з гарним настроєм і думками, з благими намірами змити з себе весь накопичений негатив.

  День пам'яті жертв політичних репресій в Україні — 19 травня 2019 року

Прикмети і забобони, яких треба дотримуватись при відвідуванні лазні:

1. Не беріть чужого віника в лазні, разом з ним заберете на себе хвороби і проблеми його господаря.

2. Банний віник додасть більше здоров’я і сил, якщо в’язати його на повню, коли енергетика Місяця на максимальному піку.

3. Намагайтеся робити або купувати банні віники міцні, щоб вони не розсипалися. Якщо ж в парній, коли будете себе віником шмагати, він посиплеться, це недобра прикмета, яка обіцяє цілий ряд життєвих неприємностей.

4. Найпопулярніші матеріали для виготовлення банних віників — береза і дуб. Тільки ніколи не беріть гілки з дерева, яке горіло, особливо якщо в нього блискавка влучила.

Погодні прикмети на 7 червня

  • Якщо вранці 7 червня півень кукурікає раніше покладеного часу, значить, вдень очікується дощ.
  • Якщо не чути жаб’ячого квакання в Іванів день, значить, чекайте похолодання.