7 листопада — Дідівські плачі: традиції, обряди та прикмети свята. Якщо допомогти сьогодні сиротам, то щастя прийде в життя.

7 листопада відзначається старовинне свято, що отримало назву Дідівські плачі. Століття тому вважали, що в це свято сама природа плаче. Людям слід робити те ж саме. Але якщо природа проливає сльози проливним дощем або пухнастим снігом, то людина повинна ридати по-справжньому. У цей день обов’язковим вважалося поминання покійних родичів, а поминальний плач повинен бути настільки гучним, щоб його почула вся округа, інформує Ukr.Media.

Традиції та обряди, пов’язані зі святом

Старовинні слов’янські традиції свідчать, що в цей день необхідно відвідувати кладовище, прибирати могили предків і ставити свічки (по одній свічці на кожну могилу, якщо в ній поховано дві людини, то ставили дві свічки). У молитвах обов’язково повинні бути згадані не тільки покійні родичі, а й всі інші померлі. Вживання їжі і напоїв на кладовищі було суворо заборонено. Це місце призначене тільки для поминальних молитов. Але харчові продукти з собою приносили і роздавали жебракам.

Поминки починалися після повернення додому, де накривався стіл.

Обов’язковим пунктом в програмі свята вважався ритуальний плач. Плакати слід було всім представницям прекрасної статі. Плач починався з сумних голосінь про смерть близьких, гіркі спогади, прикмети, побачені напередодні. З настанням вечора люди палили свічки і подумки зверталися за порадою або допомогою до померлих близьких. Якщо сироти збиралися вступити в шлюб найближчим часом, необхідно було випросити батьківського благословення на майбутній крок.

Слов’яни вважали, що померлі предки — це хранителі роду, тому поминання — обов’язок кожного члена сім’ї.

Плакати дозволялося в будь-якому місці. Єдиний виняток — подушка. За старих часів вважалося, що сльози перейдуть в саму подушку і до людини, яка на ній спить. Значить, сон не буде спокійним, оскільки пух збереже гіркоту пролитих сліз, а, значить, і сни будуть снитися погані і неспокійні.

  Ані Лорак поділилася фото, на якому позує в центрі Києва

Кого не можна поминати

Не можна згадувати в молитвах:

  • братовбивець;
  • самогубця;
  • ті, хто прокляли власний рід;
  • вбивць дітей;
  • небіжчиків, похованих за межами кладовища.

Народні прикмети

  • Вважається, що 7 листопада зазвичай буває дощовим або сніжним.
  • Суха погода в день Дідівських плачів є ознакою зими з сильними хуртовинами і морозами.
  • Коли листя опадає з осик і лягають на землю вгору лицьовою стороною, зима має бути холодна, коли тильною — тепла.
  • Людина, яка заробляє на життя торгівлею, не повинна їсти хліб в цей день. Якщо її діяльність пов’язана з торгівлею зерном, то 7 листопада краще нікуди не виїжджати. Будь-які поїздки принесуть невдачі.