7 найкращих книг минулого літа, від яких я не міг відірватися!. З ними я втратив сон і апетит.

Ви не зможете заспокоїтися, поки не перегорнете останню сторінку. Книги в добірці представлені в найрізноманітніших жанрах, а тому кожен із вас знайде щось для себе. Я коротко розповім про кожну з книг, яка вразила мене минулого літа. Поїхали, інформує Ukr.Media.

Трилери та детективи:

«Біллі Саммерс» Стівен Кінг

Чим гарна історія? Довго думав, куди віднести Кінга. У трилери чи прозу. Вирішив, що нехай роман відкриває все ж новий блок. Але в будь-якому випадку перед нами гостросюжетна драма про кілера, який вирішує взяти останню справу в кар’єрі, яка забезпечить йому безбідну старість. Але, як ви розумієте, у процесі виконання завдання розкриється безліч підводних каменів і труднощів, які постануть перед головним героєм. Біллі Саммерс же майже як Декстер. Він вбиває тільки «поганих» хлопців, тому до нього так чи інакше все одно проймаєшся симпатією і починаєш переживати. Кінг, звісно, майстер своєї справи! Тримає інтригу першокласно!

«Пацієнт» Джаспер ДеВитт

Чим гарна історія? Цей психотрилер грає на тонкій межі між реальністю та параноєю. Молодий психіатр приходить працювати в лікарню суворого режиму — і знайомиться з пацієнтом, який, здається, викликає жахливі події своїм розумом. Чи це лише збіг? Атмосфера тривожна, майже клаустрофобна. А фінал — той, що змушує перегорнути кілька сторінок назад і перечитати ще раз.

«Мила дружинонька» Дарбі Кейн

Чим гарна історія? Почнемо за традицією з трилерів і детективів. Честь відкривати добірку надається «Милій дружиноньці». У цьому романі головна героїня на перших сторінках вбиває власного чоловіка за гріхи. Але от халепа: його тіло зникає, і оточуючі записують його до списку зниклих….

«Мила дружинонька» точно припаде до смаку всім тим, хто втомився від стандартних героїнь. Адже головній героїні доводиться бути чортівськи винахідливою, щоб відвести від себе всі підозри. І стежити за її протистоянням із правоохоронними органами — суцільне задоволення.

  26 лютого — Мартинів день: історія, традиції та прикмети свята

«Водні ритуали» Єва Гарсіа Саєнс де Уртурі

Чим гарна історія? Це класичний детективний роман із психопатом у центрі сюжету, жертвами якого стають невинні люди. Це пряме продовження «Жала білого міста». Тому братися за цю історію у відриві від першої книги — у жодному разі не можна. Хоч справа тут і не пов’язана з першою частиною, але в центрі сюжету все ті ж герої.

Сучасна проза:

«Провулок світлячків» Крістін Генна

Чим гарна історія? «Провулок світлячків» можна охрестити гімном жіночої дружби, адже саме ця тема є центральною в романі.

Історія двох подруг з самого дитинства. На їхньому шляху було багато перешкод, складнощів. Часом вони не розуміли, злилися, але в глибині душі розуміли, що все одно не зможуть одна без одної. Без підтримки, мудрої, а часом отверезливої поради. Якщо ви прочитали книгу, то сідайте за перегляд екранізації на Netflix.

Так, і взагалі раджу придивитися до творів Крістін Генни. Особливо до останніх, наприклад, її роман «З життям наодинці» свого часу увійшов до списку найкращого, прочитаного за рік, закріпившись в елітній трійці найкращих.

«Де ти поділась, Бернадетт?» Марія Семпл

Чим гарна історія? Дотепна, злегка абсурдна, але дуже чіпляюча історія про жінку, яка раптово зникає — і яку розшукує її дочка. Формат роману — це листи, емейли, фрагменти звітів і щоденників. А ще — це книга про творчість, втому від ідеального життя і пошук себе. Якщо хочеться чогось легшого за Кінга, але з не меншою глибиною — це ваш варіант.

«Маленьке життя» Ганья Янаґігара

Чим гарна історія? Цей роман важко назвати легкою «прозою на літо» — але якщо ви любите історії, які розбивають серце і залишають слід назавжди, вона вам потрібна. Четверо друзів із Нью-Йорка дорослішають, шукають сенс, тікають від травм. І один із них — Джуд — несе в собі настільки важкий тягар, що навіть читачам боляче. Глибоко, красиво, немилосердно. Але щиро.

  Нова кохана Гаріка Харламова — копія Христини Асмус