8 квітня – день Гавриїла Благовіста: історія, традиції та прикмети свята. Сьогодні будь-яка розпочата справа буде провальною.

Гавриїл Благовіст — подія в православному світі, коли християни шанують своїх святих. 8 квітня припадає на Собор Архангела Гавриїла. У цей день віруючі збираються в храмі схилитися і вшанувати пам’ять Архангела Гавриїла Благовіста. За народними повір’ями вважалося, що Гавриїл Благовіст заступник і покровитель слабких, скривджених, які потребують опіки, допомоги, підтримки. Святий приходить на допомогу у важкі хвилини життя, інформує Ukr.Media.

Історія свята

Значення імені Гавриїл — Сила Божа. У всіх церковних писаннях відзначалися вчинки Архангела Гавриїла, як захисника стражденних, які потребують підтримки. Він, допомагаючи своїм сучасникам в благих справах і починаннях, стояв на сторожі всіх людей, являючись до них уві сні і наяву з благими звістками. Архангел Гавриїл свого часу був:

  • натхненником пророка Мойсея в період написання ним книги;
  • він відкрив пророку Данилу секрет майбутнього життя іудейського народу;
  • з’явився до святої Анни з звісткою про те, що у неї народиться дочка, якій судилося стати матір’ю Спасителя людства від страждань;
  • супроводжував Марію і був її підтримкою в житті на землі;
  • повідав батькові про появу на світ Іоанна-Хрестителя сина його;
  • Йосипу, синові Якова, він з’явився уві сні і повідав йому таємницю приходу Месії;
  • попередив про віроломні наміри Ірода. За його підказкою Йосип сховався з родиною в Єгипті.

У саду Гефсимана Архангел Гавриїл знаходився поруч з Ісусом, підтримував його, коли він молився, готуючись до майбутніх мук.

З благою звісткою про воскресіння Христа прийшов до людей Архангел Гавриїл.

Традиції та обряди

За багато століть сформовані звичаї зберегли свою самобутність до наших часів. Архангела Гавриїла просять захистити від простудних хвороб і лихоманки.

За народним повір’ям, Благовісник, так в народі звали Архангела, допомагав позбутися від фізичної і душевної звірі, тим, хто звертався до нього з молитвою. Вони зникають безслідно.

  15 вересня — день Мамонтія: історія, традиції та прикмети свята

У цей день Гавриїл Благовіст спускається на землю і виконує бажання тих, хто звернеться до нього. Обов’язково на тілі людини, яка буде звертатися, повинен бути хрестик.

Існує повір’я про те, що з дня Гавриїла Благовіста не можна займатися прядінням і в’язанням. Жінки не брали в руки спиці, вважаючи, що Святий може покарати їх за цю роботу.

Вважається, що посаджені в цей день городні і баштанні рослини дадуть багатий урожай.

За стародавнім звичаєм не прийнято в день Благовісника Гавриїла робити справи, що мають важливе значення. Це пояснювали тим, що, незважаючи на те, що Святий був захисником і помічником нужденних, проте, в цей день будь-яка справа відрізнялася поганими якостями, особливо боялися цього дня жінки з великим терміном вагітності. Вони побоювалися, що пологи можуть трапитися в цей день. Народжені в цей день володіли неприємними недоліками.

Прикмети

  • Заморозки в цей день передбачали холодне, непогоже літо, поганий урожай.
  • Квітуча верба означала, що настала пора займатися пасікою, відкривати вулики.
  • Вважали, що погода 8 квітня і 8 жовтня однакова.
  • 8 квітня на ранковій зорі біле сонце свідчить про те, що не буде більше снігопадів.
  • В якій стороні нічного неба яскравіші зірки — з того боку вранці чекати вітру.
  • Квіти черемхи, які розпустилися, підказують можливість посадки ранньої картоплі.