Актуальні новини

Помер львівський художник Валерій Шаленко

У середу, 1 липня, у Львові на 73-му році життя помер український художник, вітражист, член правління Львівської обласної організації Національної Спілки художників України Валерій Шаленко.

«Сьогодні о шостій ранку відійшов від нас в інший світ знаний художник, непересічна особистість, патріот України і просто чуйна людина – член правління Львівської обласної організації Національної Спілки художників України Валерій Шаленко», – повідомив викладач Львівської націоальної академії мистецтв Ігор Гавришкевич.

Вітражист, графік і живописець Валерій Шаленко (1947 р.н.) родом із Сокаля на Львівщині. Навчався у Сімферопольському художньому училищі імені Миколи Самокиша (спеціальність «Живопис»), а згодом – у Львівському інституті прикладного і декоративного мистецтва (спеціальність «Художнє скло»). Педагогами Шаленка були такі відомі митці як Роман Сельський, Теофіл Максисько, Володимир Овсійчук, Яким Запаско.

Валерій Шаленко є автором комплексу вітражів для меморіального музею Івана Франка у Нагуєвичах. Це, зокрема, «Франко і Галичина», «Захар Беркут», «Гуцульська сім’я», «Мойсей».

Художник працював у Львівських реставраційних майстернях Державного історико-архітектурного заповідника, у Львівському виробничому художньо-оформлювальному комбінаті, викладав композицію і живопис у Львівському художньому училищі імені Івана Труша.

До 200-ліття Тараса Шевченка Валерій Шаленко створив цикл робіт «Навколо Тараса» за спогадами сучасників поета. Цей цикл експонувався на ювілейній виставці у Львівському палаці мистецтв.

Малярські та графічні роботи Шаленка містяться у приватних колекціях у Канаді, Греції, Чехії та Україні.

  Наталія Могилевська поділилася одкровенням про нове кохання

Залишити відповідь