8 липня — День Петра і Февронії: історія, традиції та прикмети свята. Сьогодні не можна займатися роботою в саду та городі.

Милостиве житіє православних святих покликане стати прикладом для наслідування в нашому повсякденному житті, а дні церковного поминання найбільш шанованих в народі божих угодників, стають значущими суспільними подіями, інформує Ukr.Media.

Одним з таких можна назвати День Петра і Февронії. Це церковне свято отримало широкий відгук в душі нашого народу. Воно відзначається щорічно 8 липня і приурочене пам’яті «Муромських чудотворців»: благовірного князя Петра і його дружини княгині Февронії.

Історична довідка

Князь Петро правив Муромським уділом в 12 ст. З юності він хворів на проказу, яка доставляла йому багато лих і робила життя правителя абсолютно нестерпним. Одного разу в пориві відчаю він благав Господа, щоб той або прийняв його душу, або нарешті позбавив від злощасного пороку.

У цю ж ніч князю приснився образ селянської дівчини на ім’я Февронія, яка проживає в рязанських лісах і знає рецепт чудесного відвару з трав, який може назавжди вилікувати його від важкої хвороби.

Петро направив всі свої сили на пошук дівчини і дійсно знайшов її там, де було показано уві сні. Вона приготувала для князя відвар з трав і той дійсно незабаром повністю позбувся прокази. На знак подяки за порятунок, князь Петро взяв за дружину цілительку і прожив з нею в мирі та злагоді до глибокої старості.

В останні роки свого життя пара прийняла чернечий підстриг і попросила Всевишнього прийняти і душі в один день. Як свідчать літописи обоє померли 8 липня 1228 р. Перед похованням їх тіла були розміщені по різних монастирях, але на ранок дивом опинилися разом, та так і були поховані.

Пара була канонізована в лик святих згідно з рішенням єдиного Православного Церковного Синоду від 1547 р.

  Леді Гага прилетіла до Італії на зйомки фільму House Of Gucci

Відтоді вони вважаються покровителями подружньої вірності, любові, сім’ї та шлюбу.

Народні традиції та обряди

У цей день в усіх храмах Русі відбувалися урочисті богослужіння. Подружжя молилося святим про мир і злагоду в сімейному житті, а також швидке народження дітей.

День Петра і Февронії в народі вважався найкращим часом у році для укладення заручин і весіль. Вважалося, що пари, які скріпили свій союз в цю пору будуть особливо міцні і щасливі в спільному житті.

8 липня незаміжні дівчата ворожили на судженого, а також всіляко намагалися зробити приворот на коханого. Зазвичай він робився через їжу і напої, тому юнаки і молоді чоловіки дуже підозріло ставилися до будь-якого пиття і їжі в цей день. Благо йшов Петрів піст, і можна було з поважної причини відмовитися від страв.

Повір’я та прикмети

  • Яка погода на Петра з Февронією, така ще сорок днів стояти буде;
  • Незаміжньому (ній) зустріти на вулиці кішку з кошенятами — до швидкого весілля (заміжжя);
  • Гроза 8 липня віщувала дуже дощове літо, ранню осінь і довгу морозну зиму;
  • Будь-яка велика риба і спійманий звір віщували в цей час достаток і удачу в справах. Особливо цінувалися щука і ведмідь. Вважалося, що шкура вбитого на 8 липня ведмедя збереже будинок від пожежі, хвороб, лихої людини і інших негараздів на весь рік.