Подружіться з домовиком сьогодні, це принесе вам благо!

У православному світі 9 червня згадують святу мученицю діву Феодору. Дату у народному календарі називають Федора — не мети сора (сміття) або просто Федорин день, інформує Ukr.Media.

Ким була свята Феодора?

Жила Феодора в III-IV століттях, прийняла мученицьку смерть за християнську віру. В юності вона вирішила присвятити своє життя Господу, не виходити заміж і залишатися незайманою.

Дізнавшись про це, жорстокий правитель Діоклетіан, відомий злісними гоніннями на християнство, дав Феодорі на роздуми три доби. Якщо вона не змінить свого рішення, то погрожував дівчині помістити її в блудний будинок.

Віру свою Феодора не зрадила, а імператору довелося виконати погрозу. Розпусні мужики стали сперечатися між собою, кому першому Феодора дістанеться. Але поки вони вирішували, її врятував Дідім (одягнений у військовий одяг християнин).

У люті імператор віддав наказ про страту Дідіма. Феодора побажала померти разом з ним. Вони обидва прийняли смерть від усікновення голови мечем, а тіла їх потім були спалені.

Які існують традиції і обряди на цей день?

Наші пращури на 9 червня нічого не планували, бо вважали цю дату несприятливою. Особливо не варто починати сьогодні серйозних справ, вони виявляться провальними.

Нехороший день і в любовному плані. Весілля на 9 червня не призначайте. Навіть чоловіку і дружині бажано утриматися від близькості.

Постарайтеся ні з ким не сваритися сьогодні, не судіть даремно, людей не обговорюйте. В народі існує повір’я, якщо хтось посвариться в Федорин день, то це на все життя, примирення вже не вийде.

Подружіться з Домовиком, щоб у родині завжди був мир, а в будинку затишок!

В будь-якому будинку і в кожній квартирі проживає таємничий дух, якого в народі звуть Домовиком. Слов’яни вважали, що саме він охороняє домашнє вогнище, тому називали його ласкаво: Дідусь, Бабуся чи Господар-батюшка.

  3 квітня — день Кирила Катаника: історія, традиції та прикмети свята

Протягом багатьох століть люди переконалися, якщо спілкуватися з Домовиком правильно і шанобливо, то в домі завжди буде благополуччя і матеріальний достаток, а в родині гармонія, злагода і мир.

Коли чекає переїзд в новий будинок, неодмінно домашнього духа треба покликати з собою. Слов’яни у таких випадках ставили йому за грубку лапоть берестяний, віник або хлібну лопатку, і говорили: «Ось тобі, Домовик, сани. Сідай і поїхали, миленький, з нами».

Коли Домовик відчуває, що його поважають, він членів сім’ї буде оберігати і допомагати. Але якщо його щось засмутить в поведінці домочадців, він відразу пакостити починає, вночі турбує, а може і зовсім вижити з дому. Ось чому так важливо домового не ображати.

Згідно з народним повір’ям, у Федорин день домашній дух ховається під віником. Тому господині 9 червня підлоги в будинках не підмітали і не мили. Побоювалися, що разом зі сміттям домовика виметуть, а з ним зникне і захист житла від бід.

Людям, які торговими справами займаються, треба сьогодні за пічкою залишити домашньому духові кілька монет і миску каші. Він тоді всіляко стане в торгівлі допомагати.

Як налагодити дружбу з Домовиком?

1. Частіше залишайте йому за пічкою солодощі. Він обожнює цукерки, солодку випічку, печиво. Коли блюдце з частуваннями будете ставити, скажіть: «Приходь, Дідусь, і поласуй».

2. Буває таке, що домашній дух сумує, хоче гратися. Тому кладіть йому за грубку всякі дрібні дрібнички (намистини, блискучі гудзики, монети). Можна навіть спеціально для його іграшок завести маленьку коробочку або шкатулку.

3. Якщо серед ночі тупання почуєте, або самі по собі почнуть падати зі столу ложки, двері відкриватися-закриватися, знайте — це домашній дух про себе нагадує, значить, він обділений вашою увагою.

  Цьогоріч усі заходи ювілейного фестивалю Jazz Bez будуть безкоштовними

Частіше дякуйте йому за захист і допомогу; якщо ви зібралися їхати, то попросіть охороняти житло; вітайте з святами і вітайтеся, коли приходите додому.

4. Домовик дуже не любить, коли домочадці б’ються, матюкаються, сваряться, скандалять і кричать. Спочатку він спробує з такого будинку вижити поганих господарів, а тоді образиться і сам назавжди піде. А це неприпустимо, адже житло і сім’я залишаться беззахисними.

Не даремно в народі кажуть, що домовик — це і душа, і серце будинку. Без нього все руйнується і стіни, і сім’я. Тому проявляйте до домашнього духу любов, між домочадцями підтримуйте взаєморозуміння, піклуйтеся одне про одного і зберігайте спокій в будинку.

5. Домовик — дуже чистоплотна істота. Тому в оселі завжди наводьте чистоту і порядок, обов’язково всі речі кладіть на свої місця. Сміття не накопичуйте, а виносьте частіше.

Непотрібні старі речі не зберігайте, а викидайте. Вологе прибирання в будинку проводьте регулярно, особливо на кухні. Слідкуйте, щоб в кутах не накопичувалася павутина і пил.

Погодні прикмети на 9 червня

  • У нинішньому сезоні чекайте щедрого грибного врожаю, якщо цього літа перший туман на Федорин день припав.
  • Скоро очікується сильна злива, якщо вранці 9 червня роса довго не випаровувалася.