В цей день багато дівчат починали займатися рукоділлям. Вечорами ткали або пряли.

Народне свято Анна Холодна відзначається 16 листопада 2019 року (дата за старим стилем — 3 листопада). Віряни православної церкви в цей день вшановують пам’ять святої княгині Анни Всеволодівни. У народі її прозвали Холодною, оскільки погода у цей період починає змінюватися, настають холоди, і зима вступає в свої права, інформує Ukr.Media.

Історія

Анна (Янка) Всеволодівна народилася в 1054 році в місті Переяславі, де і провела все своє дитинство. Її батьками були великий князь київський Всеволод Ярославович і грецька царівна. Батько дав їй княже виховання: вона навчилася грамоти, філософії, історії, риторики, грецької мови.

Ставши прекрасною дівчиною, заручилася з візантійським царевичем Дуком Старшим. Коли її судженого насильно постригли в ченці, вона вирішила присвятити себе Господу Богу. Відвідавши Візантію, оглянувши жіночі монастирі, стала просити батька і митрополита Іоанна II заснувати таку ж обитель на Русі. У 1068 році був поставлений перший жіночий монастир — Андріївський, в якому Анна і стала ігуменею.

В ньому була відкрита перша на Русі школа для дівчаток, в якій, крім необхідних основ, викладали і різні жіночі ремесла. Після смерті митрополита Анна Всеволодівна сама брала участь в направленні в Російську церкву нового владики з Візантії.

Традиції та обряди

В цей день за традицією жінки займаються рукоділлям, сідають за пряжу і полотна.

Прикмети

  • Якщо на Анну Холодну не випаде сніг — найближчий рік буде неврожайним.

  • Якщо хмари низько — чекай холоду.

  • Дрова, які горять в печі яскраво і з тріском, віщують мороз, а якщо вони погано розпалюються — бути теплу.

  • Якщо вдень стоїть холодна погода, то восени буде голод.

  • Дим з труби низько стелиться — до потепління, а якщо піднімається вгору — до морозу.

  • Винесений на вулицю спечений хліб замерзне, то незабаром вдарять морози.

  Слава Камінська заінтригувала підписом до знімка з Дмитром Дікусаром