У народі цей день дістав назву Антон-вихровій, оскільки в цей час часто були сильні вітри, які передвіщають осінню негоду.

Народне свято Антон Вихровій відзначається 16 серпня 2019 року (3 серпня за старим стилем). В цей день церква згадує святого Антонія Римлянина, Новгородського чудотворця, інформує .

Він був родом із заможної родини в Римі, яка виховала юнака в християнській вірі. Ставши сиротою в юності і прийнявши постриг, прожив 20 років у пустельному скиті. Наступний рік, постячись, провів у молитві на камені біля берега моря. Під час сильного шторму камінь віднесло в море разом зі святим і закинуло в далеку Росію. Близько Новгорода, в селі Волховському, Антоній знайшов другу батьківщину, збудував монастир, став ігуменом і у віці 79 років помер.

Традиції та обряди

До цього дня погода зазвичай починає «радувати» не простими вітрами, а з завихреннями. Звідси і пішла така назва свята як «Вихровій».

Вважається, що зібрана 16 серпня малина виключно солодка, тому раніше всією сім'єю в цей день ходили в ліс по ягоди.

Напевно, будь-якій господині доведеться до вподоби головна традиція цього свята. На Антона не можна прибирати, витирати пил, замітати в хаті, виносити сміття, щоб гаманець не став «чистим», порожнім.

Прикмети

  • Дівчинці, яка народилася на Вихровія, приписується крутий норов, подібний урагану, упертість. Передбачається, що «не дівка буде, а вогонь». А хлопчикові приписуються навіженість і відчай. Вважається, що виросте людиною «з вітром у голові».
  • Яка погода на Антона Вихровія, такий буде і жовтень.
  • Якщо в цей день пішов дощ, є велика ймовірність, що він затримається надовго.
  • Якщо домашня птиця почала змінювати пір'я, значить, холоди прийдуть рано.
  • Якщо вітер з вихром — чекай багато снігу взимку.
  • Який Антон, такий і Микола (19 грудня).
  Дмитро Комаров з дружиною проїхалися по туристичних місцях України