Актуальні новини

Арахамія вибачився через заяву про відновлення водопостачання до Криму в обмін на Донбас

Глава фракції «Слуга народу» Давид Арахамія вибачився за слова про підтримку відновлення водопостачання в анексований Крим в обмін на повернення Донбасу, але водночас наголосив, що його слова вирвали з контексту.
Про це Арахамія написав у Facebook, повідомляє hromadske.
По-перше, лідер правлячої фракції запевнив, що у «Слузі народу» ніколи не піднімалося питання про відновлення водопостачання до Криму.
Арахамія зазначив, що ідея відновити водопостачання в Крим прозвучала від ведучого ток-шоу, який поставив йому таке запитання.
«Питання було сформульовано так, ніби альтернативних варіантів не існує, і я відповів, що вважатиму це достатнім компромісом. І тричі! повторив, що це моя особиста позиція», — наголосив він.
Попри те, що Арахамія вважає, що його слова вирвали з контексту і перекрутили, він вибачився перед громадянами, яких образили його слова, зокрема перед переселенцями та кримчанами.
Нагадаємо, в ефірі телеканалу «Прямий» Арахамія заявив, що погодився б відновити водопостачання в Крим в обмін на припинення війни на Донбасі.
Раніше депутат «Слуги народу» Юрій Арістов розповів, що нинішня влада роздумувала над тим, аби продавати воду до анексованого Криму.
Як повідомлялося 5 лютого 2020-го, в анексованому Сімферополі питної води залишилося на 90-100 днів. Окупаційна влада планує відключити гаряче водопостачання та обмежити постачання холодної води. У трьох водосховищах, з яких подається вода в місто, накопичено на 25-28 мільйонів кубометрів води менше, ніж у минулому році через недостатню кількість опадів.
Постійний представник президента України в Криму Антон Кориневич зазначив, що Україна не планує відновлювати водопостачання до Криму. Він додав, що «вода з каналу піде в Крим тільки після деокупації».
16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі».
Наскільки серйозною сьогодні є проблема водозабезпечення окупованого півострова та як за 4 роки без дніпровської води змінилася кримська природа — у липні 2018-го говорили у спеціальному випуску програми «Громадське.Крим».

  Медовий Спас 14 серпня: історія, традиції та прикмети свята

Залишити відповідь