Благовіщення Пресвятої Богородиці — це церковне свято відзначають 7 квітня 2022 року. Яке церковне свято сьогодні, його традиції, звичаї та прикмети, розповіли священнослужителі.

Благовіщення Пресвятої Богородиці відзначають 7 квітня 2022 року. Це одне з 12 головних свят у році, яке прирівнюють до Великодня, відзначають за 9 місяців до Різдва Христового. Саме в цей день Діві Марії з’явився архангел Гавриїл і сповістив про те, що вона стане матір’ю Сина Божого, інформує Ukr.Media.

Особливості церковного свята

Ця подія описана євангелістом Лукою: “Радуйся, Благодатна! — виголосив Гавриїл. — Господь З Тобою! Благословенна Ти між дружинами”. На що Марія відповіла тому, хто приніс їй добру звістку: “Раба Господня, нехай буде мені по слову Твоєму!”.

Головна традиція дня — відвідати всенічне бдіння в храмі. Богослужіння починається ввечері і триває до самого ранку. Щоб нагадати присутнім про благу вість, після служби священики випускають в небо голубів. Звичай це символізує свободу, дану Господом всім, хто живе на землі.

Господині печуть прісні коржі і приносять на нічну службу. Після того як випічка буде освячена, забирають її додому. Важливо, щоб кожен з членів сім’ї з’їв вранці натщесерце одну таку випічку.

Сімейний обід передбачає пісні страви, але серед них можуть бути страви з риби. На Благовіщення тим, хто постить, дозволено їсти дари моря.

Звичаї церковного свята

Вилікуватися від хвороб за старих часів намагалися за допомогою спеціального звичаю, який проводили на Благовіщення. Для цієї мети вранці йшли до колодязя або відкритого водоймища. Могли також використовувати талу воду. Приносили її додому і вмивалися. Вірили, що такий ритуал допоможе зміцнити здоров’я.

У храмах на Благовіщення освячують воду. Якщо хвора людина вип’є такої рідини, то швидше одужає. Молитви про врожай читали над іконою Благовіщення, вміщеній в ємність з водою.

  «Книготоргівля йде за цим невтішним сценарієм»

У тому будинку буде щастя і благополуччя, де чисто і прибрано. Тому за кілька днів до свята господині приділяли багато часу роботі по дому. Прали, спалювали сміття, що залишилося від зими.

Переддень Благовіщення проводять в молитвах і читанні Біблії. Можна запалити свічки. Так вдасться очистити житло від негативу.

Прикмети церковного свята

Щоб з новим одягом нічого не сталося, то краще 7 квітня його не надягати. Правильніше одягатися в чисте, випрасуване і не поношене.

Народні прикмети на Благовіщення

  • Як Благовіщення проведеш, таким виявиться весь рік. Тому важливо бути ситим, здоровим, в хорошому настрої.
  • Погана прикмета — мати борги. Якщо довелося взяти в борг, то повернути гроші бажано до цього свята, щоб не знати потреби весь рік.
  • У такий день не можна працювати. Хто не послухається заборони, той накличе на себе біду.
  • Потрібно проявити пильність і бути готовому до того, що хтось спробує пограбувати. У злодіїв існує традиція займатися своїм промислом на Благовіщення. Якщо операція виявиться вдалою, то їм весь рік буде везти.
  • Літо очікується непогоже, якщо 7 квітня ясно.
  • Урожай пшениці буде знатний за умови, що сонце гріє і стоїть високо.
  • Чим більше випаде опадів на Благовіщення, тим краще виявиться урожай хліба.
  • Яка погода видасться в це свято, такою вона буде і на Великдень.
  • Господині радіють, якщо на нічному небі багато зірок. Значить кури знесуть багато яєць.

Віщі сни з’являться багатьом людям. Здійсняться вони не скоро, але допоможуть заглянути в майбутнє. Те, що присниться під час денного відпочинку, збудеться через пів року. Про побачене не можна нікому розповідати. Народжених 7 квітня від негативу захистить спеціальний талісман — камінь агат.

  Як можна підписати хлопця в телефоні