Вперше про таке свято заговорили в Сполучених Штатах Америки.

Свято День батька відзначають в третю неділю червня. Вперше воно виникло в 1909 році в США. Святкові заходи включають акти широкого вшанування інституту батьківства та сім'ї у вихованні дітей, а також його ролі для процвітання всього суспільства, інформує .

Father's Day. Наші батьки — найближчі до нас люди у всьому світі. Тато і мама — перші слова, які в більшості своїй ми вимовляємо, коли вчимося розмовляти рідною мовою. Ми намагаємося їх порівнювати, дивимося на них, вивчаємо їх. Вони для нас одночасно і найбільша загадка, і найбільше відкриття. Добре, коли вони є у нас і сумно, коли залишають.

Свято батька, як і День матері відзначається зараз у багатьох країнах сучасного світу.

В Україні День батька є офіційним святом, яке щорічно відзначається у третю неділю червня. Відповідний Указ Президента України №274/2019, "З метою створення сприятливих умов для зміцнення інституту сім'ї як основи суспільства і визнання на державному рівні ролі батька у вихованні дітей", був підписаний 18 травня 2019 року.

Дата його святкування на міжнародному рівні, за даними проекту WebPlus.info в країнах, де особливо поважаються родинні цінності, давно закріпилася на третю неділю червня. Свято взяло свій початок з 1909-го року і вперше було відзначене у місті Спокан, штат Вашингтон, США. Ініціатором Дня батька виступила жінка — Сонора Смарт, в заміжжі міс Додд.

В роки її дитинства в сім'ї, разом з нею, було шестеро дітей. Після народження шостої дитини їх мама покинула наш світ і усі турботи про дітей, включаючи новонародженого малюка, взяв на себе їх батько, Вільям Джексон Смарт. Він звичайно ж не міг виконати багато чого, що може дати дітям мамина ніжність, але зробив все, щоб його діти не втратили турботи, розуміння і любові, яку може дати тільки рідна людина. Діти виросли. Кожен пішов своїм шляхом. Сонора вийшла заміж.

  «Не потрібно нічого пояснювати публіці»

Одного разу, в 1909-му році, під час церковних Богослужінь, присвячених Дню матері, який на той момент у США вже був національним святом, вона згадала своє дитинство і подумала про батька, на чиї плечі лягли всі турботи по їх вихованню та утриманню. Про те, як гідно батько впорався з цим нелегким завданням, працюючи на фермі і віддаючи дітям свою увагу і любов без залишку.

Вона пішла в міську раду і запропонувала заснувати нове свято — День батька. Знайшовши відгук з боку влади, було вирішено провести належні святкування в день народження Вільяма Смарта — 5-го червня. Однак часу на його підготовку не вистачило, і свято було перенесено на 19-е червня. Зовсім скоро цю ідею підтримали і в інших містах штату, а національним святом в Америці цей день став в 1966-му році. Тоді ж президентом Сполучених Штатів Америки Ліндоном Джонсоном була визначена і загальнонаціональна дата свята — третя неділя місяця червня. Слідом за США День батька стали відзначати у Великій Британії та Нідерландах, Франції та Китаї, стали приєднуватися й інші країни. До 2012-го року в третю неділю червня це свято відзначало вже 28 країн світу.

Свято батька, безперечно, з'явилося як вираз вдячності і любові, які вдячна дочка присвятила своєму батькові. Згідно з традиціями Нового Світу символом Дня батька є квіти Троянди, які носять у серця, приколюючи на одяг у цей день. Червоні троянди носять, якщо батько живий, а білі, якщо він покинув наш світ. У багатьох державах влаштовуються всілякі заходи і виділяються кошти, що спрямовуються на підтримку незаможних батьків-одинаків.

В цей День і в кожен інший, ми приєднуємося до вітань та поздоровлень, що лунають на адресу наших батьків! Бажаємо їм бути з нами якомога довше, щоб ми могли радувати їх і піклуватися про них, любити їх і спілкуватися з ними, адже цю можливість ми маємо не завжди! З Днем батька Вас, дорогі наші тата!

  Оголошено новий склад наглядової ради Українського культурного фонду