День медичного працівника — це свято не тільки лікарів, але і медсестер, фельдшерів, молодшого медичного персоналу.

Лікар, медик — прекрасна професія. Але для справжнього лікаря, це швидше навіть покликання — рятувати людям життя. Привітання з Днем Медичного працівника наші лікарі стали отримувати не так давно. Свято було засноване Указом від 1 жовтня 1980 року Президією Верховної Ради СРСР. Відзначається День Медпрацівника у червні, а точніше в третю неділю місяця. У цей день привітання та листівки з Днем медичного працівника отримують лікарі, медсестри, санітарки, акушерки, і весь інший медичний персонал, інформує .

Ця святкова подія відзначається з недавніх часів. А ось сама медична професія існує з незапам'ятних часів. Питання про те, коли саме з'явилася медицина і перші лікарі досі залишається відкритим. Вчені-історики стверджують, що вже в кам'яному віці люди допомагали один одному при травмах і захворюваннях. Наші предки дуже активно займалися самолікуванням.

Вчені вважають, що рубіж, що розділяє несвідому самодопомогу і лікарську діяльність, це початок надання взаємної допомоги. Саме в той момент, коли інстинкт самозбереження взяв гору над бажанням допомогти іншій людині, з'явилася медична діяльність. Без сумніву, це були лише перші зачатки медицини.

В історії виникнення і раннього розвитку медицини заведено вважати, що всі умови для взаємодопомоги в людському стаді з'явилися до середини Мустьєрського періоду. Сьогодні ми не можемо з точністю сказати про те, які методи і засоби лікування застосовували неандертальці в той період, коли почала формуватися медицина.

Відомо, що люди використовували ті ж лікарські трави, до яких зазвичай вдавалися тварини, але вони могли використовувати і лікарські засоби тваринного походження. Дані, зібрані істориками, дають підставу стверджувати, що неандертальці вміли надавати першу допомогу, наприклад, при травмах або переломах. Відомо, що вони вміли проводити іммобілізацію зламаних кінцівок. Саме в цей період з'явилися зачатки особистої гігієни.

  Вперше у Львові відбудеться Органна резиденція

Сьогодні професія лікаря затребувана всюди. Немає людини на світі, яка хоча б раз в житті не була у лікаря на прийомі. Навіть у народженні людини безпосередню участь беруть лікарі. Сучасна охорона здоров'я і зусилля лікарів спрямовані не тільки на підтримку здоров'я людини, але і на його розвиток. Вітаємо Вас з днем медичного працівника, наші дороги Лікарі! Успіхів вам у вашій нелегкій праці.