Біографи займаються дослідженням життя видатних людей і їх головне завдання полягає у всебічному його описі.

Кожна епоха має людей, які роблять її особливою своїми досягненнями та вчинками. Біографи — одні з таких людей. Їх працю називають просто захопленням, але це зовсім не так. Багато хто з біографів живе своєю роботою, адже вивчення чийогось життя займає досить багато часу, тому часто на своє життя у них бракує сил, бажання та можливостей, інформує .

Професійне свято біографа відзначають усі хто, працює або працював у цьому напрямку. Але чому для святкування було вибране саме 16 травня?

Історія

Саме в цей день 1763 році в одному з книжкових магазинів Лондона сталася несподівана зустріч двох талановитих людей: Семюела Джонсона і Джеймса Босуелла. Результатом цієї зустрічі стало те, що Джеймс Босуелл почав писати біографію про свого нового видатного знайомого. Книга «Життя Самюела Джонсона» у двох томах вийшла через 28 років після зустрічі письменників і підкорила багатьох читачів.

Як у Джеймса Босуелла вийшла настільки прекрасна книга, може, в нього є якийсь секрет? Робота над цією біографією йшла досить посилена, письменник уважно записував діалоги, цитати та висловлювання новоспеченого друга. Після багатьох років роботи над підбіркою матеріалу Джеймсу Босуеллу вдалося відсортувати і вибрати все найважливіше та цікаве. Незабаром у світ вийшло двохтомне видання книги «Життя Самюела Джонсона», яке підкорило серця читачів.

Критики досі вважають, що біографії, яку написав Джеймс Босуелл, немає рівних. Письменникові вдалося описати життєвий шлях свого знайомого настільки захоплююче і цікаво, що з першого погляду і не скажеш, що це всього лише біографія. Це особлива робота, яка залишається популярною навіть у сучасному світі.

  «У нас зараз кожен кричить у свою порожнечу»

З часів античності і до нашого часу, в напрямку біографії працювало безліч письменників, але найбільш популярними і видатними стали Плутарх, Светоній, Тацит, Ромен Роллан і Стефан Цвейг. Їх роботами захоплюються не тільки критики, але і прості читачі. Перелічені письменники-біографи досягли досконалості у своїй діяльності і подарували світові найкращі описи життів вчених, політичних діячів та всесвітньовідомих письменників.

Традиції

Традиційно 16 травня у багатьох країнах світу проводиться низка заходів присвячених Дню біографа:

  1. У бібліотеках організовують виставки і вечори читань, які є досить популярними. На цих читаннях молоді письменники-біографи підписують і дарують читачам свої книги.
  2. По телебаченню можна побачити документальні фільми про те, як жили і працювали видатні світові біографи.
  3. Святкування проходять у колі колективу або ж за святковими столами серед рідних, друзів і близьких.

Приділіть 16 травня хоч пару годин свого часу на прочитання біографії якогось видатного діяча чи письменника, адже біографи стараються для своїх читачів і ми повинні поважати їхню працю.